به گزارش برنا از خبرگزاری بحرین، مالی روز شنبه در دبی با وزیر خارجه بحرین دیدار و در مورد تحولات اخیر مربوط به مذاکرات ایران با قدرت‌های جهانی در مورد پرونده هسته‌ای ایران گفت وگو کرد.

آنها همچنین در مورد اقدام ها برای از سرگیری این مذاکرات بحث و تبادل نظر کردند.

درحالیکه آمریکا با حضور در منطقه خاورمیانه امنیت و ثبات را به خطر انداخته، مالی و الزیانی در مورد اقدام ها  برای حفظ امنیت و ثبات در منطقه همزمان با چالش‌ها و تحولات رایزنی کردند.

وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که راب مالی از ۱۱ تا ۲۰ نوامبر (۲۰ تا ۲۹ آبان )  به امارات متحده عربی، سرزمین های اشغالی، عربستان سعودی و بحرین سفر می کند تا با شرکای خود رایزنی و در یک سری تعاملات منطقه ای شرکت کند.
وزارت خارجه آمریکا در ادامه اتهام پراکنی ها و هراس از نفوذ منطقه ای ایران مدعی شد این مقام آمریکایی در سفر خود رویکرد واشنگتن را در قبال طیف وسیعی از نگرانی ها درباره ایران از جمله رفتارهای بی ثبات کننده و هفتمین دور گفت و گوهای پیش رو برای بازگشت متقابل به پایبندی کامل به برجام را هماهنگ خواهد کرد.
این در حالی است که علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه ایران نیز به کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان سفر  کرده و تاکنون با مقامات بلند پایه دو کشور فرانسه و آلمان دیدار کرده است.
مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران، این دیدارها را مشروح، صریح، جدی و سازنده ارزیابی کرده است. 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: