به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت نظر به اهمیت موضوع ارتقای فناوری و رقابت‌پذیری فعالان حوزه کفش و مصنوعات چرمی در استان آذربایجان شرقی، پیشنهاد ایجاد شهرک فناوری چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز را برای سیر مراحل بررسی و تصویب هیات وزیران ارائه کرده است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با هدف نفوذ و رسوخ فناوری در واحدهای صنعتی به ویژه بنگاه های کوچک و متوسط، اقدام به تأسیس شهرک های فناوری می کند.

در این راستا تاکنون هفت شهرک فناوری در حوزه های تخصصی در استان های مختلف کشور ایجاد و 6 شهرک نیز به بهره برداری رسیده است.

بر این اساس و نظر به اهمیت موضوع ارتقای فناوری و رقابت‌پذیری فعالان حوزه کفش و مصنوعات چرمی دراستان آذربایجان شرقی و در راستای اجرایی کردن مصوبات سفر رییس جمهوری به این استان و بازدید ایشان از بازار کفش تبریز و تصمیمات اخذ شده درخصوص ایجاد شهرک فناوری چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز به منظور رفع مشکلات واحدهای مذکور، وزارت صنعت، معدن و تجارت به استناد بند (8) ماده واحده اصلاح قانون راجع به تأسیس شرکت شهرک‌های صنعتی ایران - مصوب 1376- پیشنهاد ایجاد شهرک فناوری با زمینه تخصصی عنوان شده را جهت طی مراحل قانونی و صدور مجوزهای مربوط به هیات دولت ارسال کرده است.

روند بررسی این پیشنهاد در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیات دولت در روزهای آتی آغاز می شود.