به گزارش گروه سیاسی برنا، کنفرانس بین المللی «یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل» توسط مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران و دانشگاه علامه طباطبائی قرار است در روز دوشنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۸ در محل دانشگاه علامه طباطبائی (ره) با حضور کارشناسان و اساتید داخلی و خارجی در حوزه های حقوق بین الملل و روابط بین الملل برگزار شود.

براساس اعلام مسئولین برگزاری این کنفرانس،  محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه این همایش سخنرانی خواهد کرد.  در این کنفرانس اساتید و متخصصین برجسته حقوق بین الملل از کشورهای مختلف ازجمله ایتالیا، هند، روسیه، فنلاند، ایتالیا، لهستان، پاکستان، ازبکستان، روسیه، مقدونیه، افغانستان حضور دارند.

گفتنی است پیش از این، چهار پیش نشست تخصصی این کنفرانس در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور با حضور اساتید و متخصصین برجسته حقوق بین الملل و روابط بین الملل برگزار شده است. این چهار پیش نشست عبارتند از؛ ۱. پیامدهای حقوقی-سیاسی یکجانبه گرایی ایالات متحده آمریکا در جامعه بین المللی در دانشگاه فردوسی مشهد؛ ۲.  ابعاد حقوقی خروج آمریکا از برجام و آینده امنیت منطقه ای در دانشگاه شیراز؛ ۳. یکجانبه گرایی ایالات متحده، معاهدات بین المللی و آینده امنیت دسته جمعی» در دانشگاه رازی کرمانشاه؛ ۴.  مدیریت تکانه های ناشی از تحریم و رفتار دول مختلف بر حوزه انرژِی ایران در دانشکده نفت تهران.