«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی»، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درخصوص «کاندیدا شدن قالیباف برای مجلس» گفت: مجلس نباید یک دست و یک جناح باشد، مجلسِ کاملا هماهنگ با دولت هم اشتباه است. باید بزرگان هر دو جناح در مجلس حضور داشته باشند. برای مجلس بعدی باید آدم‌های عاقلی که کارکشته هستند و کار اجرایی کرده و به مسائل  کشور آشنا هستند، بیایند. قالیباف را در حد یک رئیس جمهور نمی‌دانستم ولی فکر می‌کنم، یک آدم پارلمانی قوی باشد. حضور قالیباف برای جناح اصولگرایان خوب است او یک آدم دنیا دیده‌ است.

او در ادامه افزود: در  مجلس نهم وجود حداد عادل خیلی خوب بود؛ گرچه با او تضاد فکری داشتم و در جناح دیگری بودم و هیچوقت زیر پرچم حداد عادل نرفتم ولی او یک شخصیت پخته بود. کاراکتری که بتواند اصولگرایان را در مجلس دهم جمع کند وجود ندارد؛ یعنی کسی که بتواند همه آنها را زیر یک پرچم نگه دارد. حداد عادل در مجلس نهم حتی پایداری را هم جمع می‌کرد ولی در  مجلس دهم شاهد بودید که پایداری، کاملا ساز مخالف می‌زد. وجود بزرگان جریان اصولگرایی در مجلس یازدهم را محترم می‌شمارم و استقبال می‌کنم. ان‌شاءالله بزرگان جریان اصولگرا به مجلس بیایند و منشأ خیر شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص اینکه وجود قالیباف را چقدر برای مجلس مفید می‌دانید؟ بیان کرد: با قالیباف کار نکردم اما حدادعادل در مجلس نهم آدم بزرگ و عاقلی بود که وجودش برای مجلس خیلی کمک حال بود. حداد عادل مصالح نظام را به مصالح شخصی خود ترجیح می‌داد، متأسفانه ما در هیچ کدام از جناح‌ها در مجلس دهم این شخصیت را نداشتیم. ابوترابی هم در مجلس نهم واقعا یک شیخی بود برای خودش، حتی احمد توکلی، الیاس نادران، مصباحی مقدم، باهنر، ابوترابی و... اینها در مجلس قبل وزنه‌ای بودند.

او گفت: واقعا مجلس دهم مجلس غیرکیفی، غیرفنی و غیرحرفه‌ای است.  در مجلس نهم لذت می‌بردیم و بازی دو جناح حرفه‌‌ای بود؛ یعنی اگر جایی دعوا می‌شد و دعوا می‌کردند می‌دانستیم پشت آن یک داستانی است اما در مجلس دهم بازی خیلی آماتور و ساده است، حتی دعواهای جناحی هم خاله زنکی است، جو را بهم می‌زنند که فلان امتیاز را بگیرند.

او بیان کرد: کمک کنند آقایان وزن دار از همه جناح‌ها به مجلس بیایند. آدم‌هایی که گرما و سرمای زندگی را چشیده باشند و از رد صلاحیت نترسند و پشتیبان نظام باشند. دوست دارم وزن رقبای ما افزایش پیدا کند و اصلا دوست ندارم آدم‌های ضعیفی در مجلس بعد داشته باشیم.

او درخصوص مطرح کردن قائم‌مقام اجرایی برای رهبری گفت: نمی‌فهمم قائم مقام اجرایی یعنی چه. امیدوارم قاضی‌زاده هاشمی برای ادعاهای خود سند ارائه کند. نمی‌توانیم بگوییم دولت خسته است اما جوهره جسارت و شجاعت در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی و عملیاتی کردن در دولت کم است. قائم‌مقام اجرایی اصلا در اختیارات نماینده نیست و مغایر با اصل 110 قانون اساسی است، این موضوع به مجلس چه ربطی دارد. چنین مسئله ای را برای اولین بار بود که در عمرم شنیدم و اولین بار هم که شنیدم، فکر کردم اشتباه شنیدم و چند بار گوش دادم.

جعفرزاده ایمن آبادی در پایان اظهار کرد: بعضی از دوستان ما باید چیزی بگویند تا در صفحه اول باشند. قاضی‌زاده هاشمی برای اثبات سخنان خود سند ارائه کند به جای ادعا. وقتی می‌گوید یک عده طرح داشتند، شوخی نیست یعنی حداقل 15 نفر! سردسته آنها کیست؟ این طور که نمی‌شود چیزی بگویی و سر زبان‌ها بیفتی و سندی هم ارائه نکنی.

خبرنگار: رستمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: