«صادق زیباکلام»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، در گفتگو با خبرنگار برنا، در خصوص صحبت‌های «محمدباقر قالیباف» در برنامه «دستخط» گفت: مشکل اساسی جناب آقایان قالیباف، یامین‌پور، جلیلی و سایر دوستانی که می‌خواهند خودشان را به عنوان یک جریان جدید، جوانگرا، مکتبی، اصولگرای مستقل، جریان آزاده، مدیریت جهادی و ... معرفی کنند این است که متوجه دلزدگی مردم از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان شده‌اند؛ بنابراین به گونه‌ای در مورد خودشان صحبت می‌کنند که گویی تا دیروز اصلا در ایران نبوده‌اند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به مسئولیت‌های قالیباف، اظهار کرد: قالیباف جوری صحبت می‌کند که انگار همین دیروز از سوئیس به ایران آمده و او ظرف 40 سال گذشته هیچ سمتی، هیچ نقش و مسئولیتی در جمهوری اسلامی ایران نداشته یا 12 سال شهردار پایتخت نبوده، چندین سال رئیس نیروی انتظامی و رئیس فلان جریان نبوده، همچنین سعید جلیلی گویی 6، 7 سال با اشتون مذاکره نمی‌کرده است.

او افزود: انگار اینها سمتی نداشته‌اند و همه امور را اصلاح‌طلبان و اصولگرایان خراب کرده‌اند و اینها هیچ قصوری نداشته‌اند. هر آنچه که خوب است به اینها نسبت داده می‌شود به عنوان جریان مکتبی و انقلابی و هرچه ناحق و ناجور هست به اصولگرایان معتدل و میانه‌رو نسبت داده می‌شود و بدتر از آنها به اصلاح‌طلبان نسبت داده می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره تجزیه و تحلیل مردم از رویکرد قالیباف تاکید کرد: من فکر می‌کنم مردم فریب این رویکرد را نخواهند خورد و مردم در تجزیه و تحلیل نهایی به قالیباف و جریانی که می‌خواهد خودش را به عنوان جوانگرایی مطرح کند، خواهند گفت نه! مردم خواهند گفت در به وجود آمدن وضعیت فعلی و بحرانی که کشور در عرصه بین المللی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شما هم سهم داشته‌اید؛ این ناامیدی و سرخوردگی که از صندوق رای به وجود آمده شما همانقدر سهیم و شریک و مقصر  و مسئول هستید که اصولگرا و اصلاح طلبان و همه ما هستیم و فکر نکنید که مردم باور می‌کنند که شما تافته جدا بافته هستید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: