به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «احمد توکلی»، رییس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت، روز سه‌شنبه در نامه‌ای به حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی خواستار پیگرد قضایی نمایندگانی شد که توسط شورای نگهبان به دلایل انحراف مالی و سوء استفاده از جایگاه ردصلاحیت شده‌اند.

در نامه توکلی خطاب به رییس قوه قضاییه آمده است: چنانچه مستحضرید نزدیک به ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلایل مختلف که مهمترین آنها انحرافات مالی و سوءاستفاده از جایگاه نمایندگی است رد صلاحیت شده‌اند.

وی افزود: کوتاه کردن دست خائنان از بیت‌المال و جلوگیری از ورود آنها به خانه ملت اقدام قابل ستایش و امیدبخش شورای نگهبان است؛ اما این خیانت‌ها به هیچ وجه نباید فراموش شود و دیگر نباید اجازه داد نمایندگان ردصلاحیت شده بعد از دوره نمایندگی به حال خود رها شوند یا در مسئولیت‌های دیگری به بیت‌المال نزدیک شوند.

رییس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت عنوان کرد: نظر به مسئولیت و رویکرد عدالت‌طلبانه جدید قوه قضائیه دیده‌بان شفافیت و عدالت درخواست می‌کند به دادستانی کل کشور مأموریت دهید تا نمایندگان ردصلاحیت شده در هر سطح و در هر لباس و جناح پیگرد قضایی قرار گیرند.

توکلی عنوان کرد: دیده‌بان شفافیت و عدالت آمادگی دارد مدارک لازم را برای نمایندگانی که به دلایل اقتصادی ردصلاحیت شده و چند نماینده دیگر که هنوز رد صلاحیت نشده‌اند در اختیار دادستانی محترم قرار دهد.

رییس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه دیگری خطاب به اعضای شورای نگهبان قانون اساسی اظهار داشت: بدین‌وسیله از اهتمام و جدیت شما در بررسی اسناد و مدارک تخلفات مالی برخی از نمایندگان خیانت‌کار به بیت‌المال قدردانی و از ردصلاحیت این دسته از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قویاً حمایت می‌کنیم.

توکلی افزود: پایداری شما بر موضوع‌ها و جلوگیری از ورود همه نمایندگان آلوده‌شده و ایستادگی پرصلابت در برابر فشارهای منتقدان، خواست عمومی و مورد تائید مردم فداکار و نجیب ایران است.

وی خاطرنشان کرد: همین‌جا به رییس مجلس و صاحب‌منصبان دیگری که تلاش دارند با فشار بر شورای نگهبان برخی از مفسدان بی‌صلاحیت تائید شوند هشدار می‌دهیم که مبادا مصداق حدیث رسول اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم شوند که فرمودند بدترین مردمان کسی است که آخرت خویش را به دنیای خود بفروشد و بدتر از او کسی است که آخرتش را به دنیای دیگران می‌فروشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: