«علی اکبری»، نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز و عضو کمیسیون کشاورزی، درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در شیراز و استان فارس به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: براساس اطلاعاتی که دریافت کردم آمار مبتلایان به کرونا در شیراز کمتر نشده اما خوشبختانه در شیراز پیش از آنکه کرونا شیوع پیدا کند، بررسی‌هایی را انجام داده و آمادگی‌های نسبی را داشتند. 

نماینده مردم شیراز درباره مصرف الکل در این شهر، بیان کرد: در شیراز و استان فارس بیشتر از کرونا مصرف الکل تلفات گرفته است. بسیاری از افراد هنوز به این دلیل بستری هستند یا اینکه دچار نقص عضوهایی از ناحیه کلیه و چشم شده‌اند. ۸۴ نفر در اثر استفاده از الکل فوت کردند تعدادی از افراد نیز کلیه‌شان را از دست داده‌اند و یا نابینا شده‌اند. در شیراز و استان فارس تلفات ناشی از مصرف الکل سه و نیم برابر تلفات ناشی از کرونا بوده است.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس درباره نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در شیراز، اظهار کرد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در شیراز به خوبی اجرا شد. روز سیزدهم و چهاردهم مردم به خوبی مراعات کردند در حالی که روزهای قبل در خیابان‌ها حضور بیشتری داشتند اما روز سیزدهم و چهاردهم توصیه‌ها را رعایت کردند.

اکبری درباره ورود مسافران نوروزی به شیراز توضیح داد: اوایل سال نو تعدادی از مسافران به شیراز آمدند اما با اعمال محدودیت‌ها تعدادشان کمتر شد. بخشی از افرادی که در شیراز به دلیل کرونا فوت شدند از همین مهمانان نوروزی بودند.

خبرنگار: مهناز براتی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: