منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم:

کشور در وضعیت پنجره جمعیتی قرار دارد و کمتر از ۲۰ سال برای خروج از این وضعیت زمان داریم/ با تراکم قانون‌گذاری‌ مواجه هستیم

کشور در وضعیت پنجره جمعیتی قرار دارد و کمتر از 20 سال برای خروج از این وضعیت زمان داریم/ با تراکم قانون‌گذاری‌ مواجه هستیم

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: شب‌ها جلسات مجازی منتخبان مجلس یازدهم را برگزار می‌کنیم.

«زهره سادات لاجوردی»، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم، درباره نقش زنان در این دوره از مجلس شورای اسلامی و اولویت‌های این مجلس، به خبرنگار سیاسی برنا گفت: یقینا اولویت نمایندگان مجلس یازدهم اقتصاد و معیشت مردم خواهد بود البته در دوران شیوع کرونا و دوران پسا کرونا وضعیت اقتصادی کشور با مشکلاتی مواجه خواهد بود که باید برای این موضوع تدابیری اندیشیده شود.

او به عملکرد زنان در مجلس دهم اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد در مجلس دهم برخلاف شعارهایی که داده شد انتظارات مردم به ویژه در حوزه زنان و خانواده برآورده نشد. متاسفانه بدون در نظرگرفتن اولویت‌ها، بیشتر به حاشیه‌ها پرداخته شد از جمله پرداختن به حضور زنان در ورزشگاه‌ها بدون اینکه زیرساخت‌های آن آماده باشد.

منتخب مردم تهران ادامه داد: از این رو اینها مسائلی نبود که بتواند معضلی از معضلات جامعه زنان را حل کند مسائل مهمی همچون به نتیجه رسیدن بیمه زنان خانه‌دار، مرخصی زایمان زنان باید پیگیری می‌شد. انتظار ما این است که در این روزهای پایانی مجلس، نمایندگان زن، عملکرد خود را در معرض قضاوت همگان قرار دهند.

 لاجوردی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم باید توجه به بحث خانواده و جمعیت باشد، عنوان کرد: رهبر انقلاب در چند سال گذشته بر روی بحث جمعیت تاکید فراوانی داشته‌اند و کشورمان در حال حاضر در وضعیت پنجره جمعیتی قرار دارد و کمتر از 20 سال برای خروج از این وضعیت زمان داریم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم اضافه کرد: لذا نباید فرصت را از دست داد و در مدت زمان باقی مانده باید برای خروج از شرایط فعلی برنامه‌هایی در جهت افزایش جمعیت تدوین کرد  چراکه جمعیت یکی از مولفه‌های اقتدار کشور است. در سال‌های گذشته نیز مسئولان کشور به‌رغم تاکیدات رهبرانقلاب به این موضوع توجه ویژه‌ای نداشته اند.

این نماینده اصولگرا با بیان اینکه در بحث خانواده و جمعیت، قوانین زیادی وجود دارد که متاسفانه برخی از آنها نیز اجرا نشده است، اظهار کرد: تلاش ما این است که در مجلس یازدهم پیگیر اجرای قوانین مرتبط با خانواده و جمعیت بوده و اگر در بخش‌هایی، خلاء قانونی وجود داشت آن خلاء ها را در مجلس یازدهم  مرتفع کنیم.

لاجوردی اضافه کرد: هر چند مجلس یازدهم به صورت رسمی آغاز به کار نکرده اما حدود یک ماهی است که در حال بررسی برنامه‌ها هستیم و شب‌ها نیز جلسات مجازی منتخبان مجلس یازدهم را برگزار می‌کنیم. در واقع همه منتخبان با همت عالی به دنبال راهکارهایی هستند تا ببینند، چگونه می‌توانند در خدمت مردم باشند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره تراکم و انبوه لوایح و طرح‌ها در مجلس اشاره کرد: به غیر از این طرح‌هایی که در نوبت بررسی هستند، ما با تراکم قانون‌گذاری‌ها نیز مواجه هستیم. به عبارت دیگر قوانین بسیار زیادی در مجلس تصویب شده که متأسفانه اجرا نشده و یا نظارتی بر آنها صورت نگرفته است. حتی گاهی اوقات مشاهده می‌کنیم که خود این قوانین نیز با یکدیگر، متعارض هستند.

لاجوردی در پایان گفت: نکته مهم دیگر، بحث تنقیح قوانین است که حتما باید در این مجلس به آن پرداخته شود. امیدواریم مجلس یازدهم به اولویت‌های مطرح شده بپردازد تا با همفکری و همکاری نیروهای انقلابی با مشکلاتی که در مجالس قبلی بوده، کمتر مواجه شویم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیاسی

    اخبار برگزیده