به گزارش خبرگزاری برنا ، محمد علی نیکبخت اظهار داشت: با ورود موج سوم ملخ صحرایی به سیستان و بلوچستان، تاکنون ۱۷۸ هزار و ۶۲۴ هکتار از مراتع سیستان و بلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با این آفت از ۵ آبان ماه سال گذشته با توجه به گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی (فائو) مبنی بر هجوم موج سوم دسته‌های ملخ در استان سیستان و بلوچستان آغاز شده است، افزود: ملخ یکی از مهمترین آفات عمومی است که در صورت عدم کنترل آفت خسارت جبران ناپذیری به محصولات زراعی و باغی وارد می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کماکان کار مبارزه با ملخ‌های صحرایی مهاجر در ۱۵ شهرستان این استان ادامه دارد، بیان داشت: ۹۹ هزار و ۶۳ هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان علیه ملخ پوره و ۷۹ هزار و ۵۶۱ هکتار علیه ملخ بالدار بوده است.

وی با اشاره به اینکه از کشاورزان عزیز خواهشمندیم در صورت مشاهده این آفت مراتب را به نزدیک ترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع رسانی کنند، تصریح کرد: شهرستان‌های نیکشهر، ایرانشهر و بمپور تاکنون بیشترین سطح مبارزه با این آفت را در سیستان و بلوچستان به خود اختصاص داده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: