به گزارش خبرگزاری برنا ، احمد علی موهبتی اظهار کرد: در ابتدای فعالیت ۶۰۰۰ متر زمین زیر بنای پارک علم و فناوری زاهدان بوده که در حال حاضر به ۱۵ هزار متر مربع رسیده است.

 وی افزود: در زابل ۶۰۰۰ متر، چابهار ۵۰۰۰متر، سراوان ۳۰۰۰ متر و ایرانشهر ۵۰۰ متر به پارک علم و فناوری اختصاص یافته تا شرکت‌های دانش بنیان در شهرستان‌ها نیز نقش آفرین باشند.

 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شرایط تحریم و نقش شرکت های دانش بنیان در ایجاد اشتغال، خودکفایی و تامین نیازمندی های کشور بیان داشت: در سند آمایش استان توجه ویژه ای به مباحث دانش بنیان و نقش موثر این شرکت ها در توسعه شده است.

موهبتی گفت: برای احداث پردیس پارک علم و فناوری استان نیز زمینی به مساحت ۶۰ هکتار با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال در اطراف شهر زاهدان پیش‌بینی شده که برای فعالیت شرکت ها و مراکز رشد آن بسیار موثر خواهد بود.

 وی افزود: سال گذشته ۶۸ میلیارد ریال و امسال ۱۱۳ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی به منظور کمک به ایجاد زیرساخت های پارک علم و فناوری استان اختصاص یافته که البته قول تخصیص اعتباری بالغ بر 1000میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به استان داده شده است.

 استاندار با بیان اینکه عملیات اجرایی پارک تخصصی بهداشت و درمان زاهدان  در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع و ۲۰ هزار متر مربع سوله آغاز شده، گفت: این مرکز می تواند شتاب دهنده مباحث بخش دارویی و بهداشت و درمان استان باشد.

 موهبتی در پایان با دعوت از صاحبان فکر و اندیشه برای حضور و فعالیت در پارک علم و فناوری استان گفت: تلاش می‌شود این مجموعه علاوه بر انجام وظیفه تخصصی، در اموری از جمله کیفیت بخشی و ایجاد رقابت در بخش صنعت در فعالیت‌های تجاری و اقتصادی استان نیز نقش‌آفرین باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: