به گزارش خبرگزاری برنا ، سردار محمد قنبری بیان کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی یکی از عناصر و سرشبکه های اصلی تهیه و توزیع مواد افیونی از مناطق مرزی جنوب شرق کشور به استان های مرکزی کشور را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: این سوداگر مرگ از سال 87 تا کنون در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان در زمینه قاچاق مواد مخدر به صورت گسترده فعالیت داشته و تحت تعقیب مقامات قضائی بوده است.

 این مقام ارشد نظامی اضافه کرد: در این عملیات ضمن دستگیری متهم و  یکی از همدستان و توقیف یک دستگاه پژو 405 در بازرسی از مخفیگاه این قاچاق حرفه ای قریب به یک تن مواد افیونی شامل 966 کیلو  و دویست گرم تریاک و 35 کیلو و هشتصد گرم حشیش کشف شد.

2 سارق حرفه ای خودرو در چنگال پلیس

قنبری در ادامه از دستگیری 2 سارق حرفه ای خودرو خبر داد و گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان با همکاری ماموران کلانتری 13 زاهدان 2 سارق حرفه ای خودرو را شناسایی و در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی ادامه داد: 2 متهم این پرونده که از افراد سابقه دار هستند و اعتیاد شدید به مواد مخدر صنعتی دارند در بازجوئی های علمی پلیس به 2 فقره سرقت خودرو و 30 فقره سرقت محتویات داخل خودرو در سطح شهر زاهدان اعتراف کرده اند.

کشف 91 هزار لیتر گازوییل قاچاق

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف قاچاق سوخت نیز خبر داد و اذعان کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان سراوان در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی، یک باند حرفه ای قاچاق را شناسایی و دستگیر کردند.

قنبری اضافه کرد: در این عملیات ضمن کشف یک دپو بزرگ سوخت قاچاق مقدار 91 هزار لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع کشف و سه متهم این پرونده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

دستگیری 2 متهم به قتل در چابهار

وی با اشاره به دستگیری 2 متهم به قتل در چابهار هم بیان کرد: در راستای پیگیری پرونده های معوقه با تلاش و پیگیری کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان چابهار 2 متهم به قتل راننده یک دستگاه تاکسی مسافربری در ایستگاه مسافربری "نوبندیان" شهر چابهار شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی جزئیات این پرونده مشخص شد جوانی 35 ساله مردادماه سال گذشته در پی اختلافات خانوادگی با دایی اش با اجیر کردن یک تبعه غیرمجاز وی به قتل رسانده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: