به گزارش خبرگزاری برنا ، وی ادامه داد: در سال‌های اخیر دولت تدبیر و امید به توسعه ورزش در سیستان و بلوچستان توجه ویژه داشته به طوریکه افزایش قابل توجه زمین‌های چمن مصنوعی و خانه‌های ورزش روستایی گواه این مطلب است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: نقاط مختلف این استان مرزی سرشار از ظرفیت و فرصت برای انجام فعالیت‌های ورزشی مانند ساحل نوردی، موج سواری، کوهنوردی، کوهپیمائی، دومیدانی، کریکت، کبدی و انجام ورزش‌های همگانی و پیاده روی خانوادگی و ورزش‌های قهرمانی و پهلوانی است.

وی اظهارداشت: هم‌اینک سرانه فضای ورزشی سیستان و بلوچستان برای هر نفر ۵۳ سانتی‌متر است که با افتتاح طرح‌های جدید شاهد افزایش این سرانه خواهیم بود.

کرد زابلی از اجرای فاز آزمایشی طرح ملی بازی و نشاط در این استان با هدف سنجش و ارزیابی رشد حرکتی کودکان خبر داد و افزود: در فاز آزمایشی این طرح ۲ نفر از اساتید برجسته کشوری با هدف تغییر رفتار کودکان کم تحرک با محوریت سواد بدنی و همچنین نهادینه سازی ورزش در طول عمر در این استان آغاز شد.

وی اظهارداشت: ظرفیت مشارکت در این طرح در فاز آزمایشی محدود است و حداکثر ۱۵۰ کودک علاقمند جهت اجرای آن انتخاب شده‌اند که پس از ارزیابی‌های انجام شده با همکاری خانواده‌ها حدود ۶ هفته تمرینات هدفمند با کودکان انجام خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: