به گزارش خبرگزاری برنا ، پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی قوی‌ترین مردان کشور (گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) در وزن 105+ کیلوگرم، از فردا چهارشنبه (29 بهمن ماه) به میزبانی شهرستان ایرانشهر، استان سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود.

هر استان می‌تواند یک تیم 5 نفره به این رقابت ها اعزام کند. ثبت نام از ورزشکاران با ارائه تست  PCR یا اسکن ریه 24 ساعت قبل از مسابقه و معرفی نامه از هیات استان مربوطه روز چهارشنه 29 بهمن ماه انجام می شود.

 در مرحله مقدماتی امتیاز هر آیتم به تعداد نفرات شرکت کننده بستگی دارد و بعد از انجام مرحله مقدماتی 10 نفر به فینال راه پیدا می کنند.  نفر اول این رقابت ها 12 میلیون تومان، نفر دوم 8 میلیون تومان و نفر سوم 5 میلیون تومان جایزه نقدی دریافت می کنند. همچنین به نفرات چهارم تا دهم نیز جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

ورزشکاران در مرحله مقدماتی در آیتم های حمل الوار ، دوگانه حمل گونی با جسم و اجرای حرکت کنده، لیفت گاری، دوگانه کشیدن سورتمه و غلت لاستیک با یکدیگر رقابت خواهند کرد و پس از آن در مرحله فینال در آیتم های تعادلی رکوردی، گوی رکوردی، سه گانه دمبل- اکسل- کنده، حمل گاری فشاری روی دسته و پلکان قدرت به مصاف حریفان خود می روند.

در نهایت روز یکم اسفند ماه، این مسابقات با معرفی نفرات برتر به پایان می‌رسد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: