به گزارش خبرگزاری برنا ، سردار احمد طاهری اظهار داشت: در پی اخبار واصله مبنی بر اینکه شرور مسلح و تحت تعقیب پلیس و از قاچاقچی های بزرگ کشور، مجددا پس از مدتها از طریق مرزهای شرقی وارد استان شده و فعالیت مجرمانه خود را آغاز کرده است، دستگیری وی به صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

وی افزود: این قاچاقچی بزرگ طی 20 سال فعالیت حرفه ای در امر ترانزیت و قاچاق مواد افیونی در شرق کشور، با هدایت و رهبری چندین باند مسلح قاچاق مواد مخدر، درگیری های متعددی با مأموران نیروی انتظامی داشته که منجر به مجروحیت تعدادی از جان برکفان این نیرو  و همچنین سایر نیروهای مسلح در منطقه شرق و جنوب شرق کشور شده و طی یک درگیری مسلحانه با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان یک مأمور پلیس را به شهادت رسانده بود.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این شرور حرفه ای که سابقه 5 فقره آدم ربایی را به دلیل اختلافات مالی ناشی از معاملات مواد مخدر در پرونده خود دارد طی چند سال اخیر، با پیوستن به گروهک های تروریستی و معاند اقدام به فعالیت های اطلاعاتی و جاسوسی برای پیشبرد اهداف پلید و خرابکارانه این گروهک ها در جنوب شرق کشور می کرد.

وی در ادامه گفت: تلاش پلیس برای به دام انداختن این قاچاقچی حرفه ای ادامه داشت تا اینکه روز گذشته تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان پس از چندین شبانه روز تلاش و رصد اطلاعاتی موفق به رد زنی این شرور در مخفیگاهش در یکی از مناطق استان شدند.

سردار طاهری بیان داشت: در نهایت خودروی متهم طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در محور "زاهدان–خاش" توقیف و این شرور به همراه پسر 20 ساله اش که او را در بسیاری از فعالیت های مجرمانه، یاری می کرد پس از چندین سال فرار و اختفاء در ارتفاعات استان های کرمان و سیستان و بلوچستان و حتی خارج از کشور، دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی در خاتمه گفت: مبارزه با قاچاق مواد مخدر به عنوان بلایی خانمان سوز در اولویت کار پلیس است و نیروی انتظامی در برخورد با سوداگران مرگ از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: