به گزارش خبرگزاری برنا ، ادهم کرد زابلی در گفت و گو با خبرگزاری برنا اظهار داشت : سرانه فضای ورزشی سیستان و بلوچستان در سالهای گذشته فاصله زیادی با میانگین سرانه فضاهای ورزشی کشوری داشت اما طی سال‌های اخیر رشد محسوسی داشته و با رسیدن به  70 سانتیمتر تقریباً به سرانه استاندارد کشوری رسیده است .

وی با اشاره به اینکه اکثر جمعیت استان در روستاها ساکن هستند افزود : در سالهای اخیر روند ساخت و ساز پروژه های ورزشی در استان بویژه در مناطق روستایی رشد چشمگیری داشته و توسعه فضاهای ورزشی در استان سرعت گرفت و این امر سبب شد تا اوضاع سرانه ورزشی استان مطلوب شود.

کرد بیان کرد : استان با داشتن ۱۴۴ زمین چمن مصنوعی روستایی، رتبه دوم تعداد زمین چمن‌های مصنوعی کشور را از ان خود کرده است و همچنین تجهیز 376 خانه ورزش روستایی در استان نشان از توجه دولت به مناطق محروم دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به شناسایی استعدادهای ورزشی استان بیان کرد : آغازساخت خانه کشتی و کبدی در سیستان و همچنین زمین اختصاصی کریکت در چابهار در این دولت صورت گرفت که توجه دولت به استعدادهای ورزشی استان را نشان می دهد.

وی گفت : استان سیستان بلوچستان بعنوان جوانترین استان کشور شناخته می شود در آغاز دولت آقای روحانی تعداد 3 سازمان مردم نهاد در استان وجود داشت که با حمایتهای دولت از جوانان اکنون 186 سمن جوانان در حوزه های مختلف در استان مشغول به فعالیت هستند.

کرد بیان کرد : در سالهای اخیر ورزش بانوان در استان رشد خوبی داشته و مکانهایی برای ورزش بانوان ایجاد شده است و افزایش تعداد قهرمانان ملی و فراملی در بخش بانوان گواه بر این موضوع است.

وی گفت : برای اولین بار در تاریخ ورزش استان در دولت تدبیر و امید یک ورزشکار از این استان سیستان و بلوچستان توانست در رشته بوکس به المپیک راه پیدا کند که این افتخار ورزشی بزرگی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: