به گزارش خبرگزاری برنا ، استاندار سیستان و بلوچستان در شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت :

فرهنگ سازی مصرف در جامعه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است بنابراین صاحبان تریبون، رسانه ها و دستگاه‌های فرهنگی نقش موثری در این زمینه دارند.

وی بیان کرد: به عنوان مثال در حوزه برق اگر صرفه جویی نشود صنعت و تولید تعطیل می شود و این امر ضربات جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد می کند.

موهبتی تصریح کرد: رونق تولید جز با حمایت از تولیدات داخلی امکانپذیر نیست بنابراین تمام دستگاه‌های دولتی سیستان و بلوچستان موظف هستند که نیازهای خودشان را از تولیدکنندگان این استان خریداری کنند.

وی ادامه داد: قابل قبول نیست که مدیران دستگاه‌های دولتی با وجود کالای تولیدی درون استان نیاز خودشان را از سایر استانها تهیه کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان موظف هستند تا به تولیدات داخلی استان توجه بیشتری کنند.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از اعتبارات در مرکز کشور و توسط وزارتخانه ها تخصیص داده می شود افزود: مدیری که نتواند با وزارتخانه مربوطه نشست هایی را با حضور استاندار برای جذب اعتبار به سیستان و بلوچستان برگزار کند مناسب مدیریت در این استان نیست.

موهبتی با بیان اینکه در تحریم اقتصادی هستیم گفت: مدیران در چنین شرایطی باید به عنوان تسهیل گر عمل و با تمام توان برای رونق تولید و جذب اعتبارات تلاش کنند.

وی گفت: مهمترین رسالت ائمه جمعه و جماعت آگاهی بخشیدن به جامعه است که خوشبختانه به این وظیفه خطیر به خوبی عمل می شود.

وی بیان کرد: چنانچه مردم به حق و حقوق خودشان آگاه باشند از ایجاد بسیاری از مشکلات به راحتی می توان جلوگیری کرد.

موهبتی بیان کرد: رساندن پیام و حرف های مردم به گوش مسئولان بسیار مهم است که تریبون نماز جمعه بهترین محل برای بازگو کردن این مسائل است.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی برنامه ها و اهداف مسئولان باید از تریبون های نماز جمعه در جامعه بازگو شود بنابراین هماهنگی و همدلی میان مدیران و ائمه جمعه و جماعات در ایجاد امید و نشاط در جامعه بسیار حائز اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مدیران این استان در نمازهای جمعه با برپایی میز خدمت پاسخگوی مشکلات و خواسته های مردم باشند تا همدلی و وفاق بین مسئولان و مردم تقویت شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 17 هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی با سود چهار درصد به این استان تخصیص یافت که متاسفانه این تسهیلات جذب نشده است.

وی افزود : بسیاری از مردم این استان به دلیل شرایط فقهی تمایلی برای گرفتن این تسهیلات نداشتند که نیاز است تا ائمه جمعه و علما نسبت به این مساله ورود پیدا کنند.

وی تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب این تسهیلات توسط مردم سیستان و بلوچستان می توانند نوع قرارداد را تغییر دهند تا مردم بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.