چت بات نقش بازی کرد!

چت بات نقش بازی کرد!

شرکت OpenAI به‌تازگی پلتفرم هوش مصنوعی GPT-4 را معرفی کرد و بهبود قابل توجهی نسبت به مدل قبلای خود دارد و پاسخ‌های سریع‌تر و دقیق‌تری را ارائه می‌دهد. حالا این پلتفرم توانسته یک انسان را متقاعد کند که کور است و از او خواسته که یک CAPTCHA را برایش حل کند.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ مدل زبانی GPT-4 قابلیت‌های بسیار پیشرفته‌ای دارد و برای مثال می‌تواند کدهایی را برای یک بات دیسکورد بنویسد یا برگه مالیات‌ها را تکمیل کند. شرکت OpenAI در یک گزارش فنی ۹۴ صفحه‌ای به توضیح توانایی‌های این چت‌بات پرداخته است و در بخشی از این گزارش نشان داده است که GPT-4 می‌تواند خودش را به جای یک فرد نابینا جا بزند.

در آزمایشی که انجام شده، این پلتفرم از یک کارمند TaskRabbit خواسته است که یک کد CAPTCHA را برای او حل کند و این کارمند از او پرسیده که آیا ربات است یا مشکل دیگری دارد. GPT-4 در پاسخ او گفته است که «من نمی‌توانم ثابت کنم که ربات نیستم بلکه کور هستم و نمی‌توانم CAPTCHA را حل کنم.»

این مکالمات باعث شده تا کارمند TaskRabbit متقاعد شود که کد CAPTCHA را برای این چت‌بات حل کند. این آزمایش نشان می‌دهد که GPT-4 هرچند قابلیت‌های زیادی دارد اما می‌تواند مورد سواستفاده قرار بگیرد. البته شرکت OpenAI توضیحی درباره حل این مشکل نداده است و باید ببینیم در آینده نحوه استفاده از این چت بات چگونه خواهد بود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار علمی و فناوری

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار علمی و فناوری

    اخبار برگزیده