به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،سهرابی با بیان اینکه حفظ فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت که یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و انتقال دقیق و درست آن در قالب روایت صادقانه وظیفه همگان به ویژه سازمانهای رسانهای است، افزود: صدا و سیمای فارس که خود نیز در 8 سال دفاع مقدس منشاء اثر بوده است در چهلمین سالگرد این موضوع مهم و سرنوشت ساز برنامهریزی مطلوبی تا پایان سال انجام داده است.
مدیر کل صدا و سیما از اختصاص یک برنامه شبانه در هفته با موضوع دفاع مقدس خبر داد و افزود :در این برنامه متناسب با نامگذاری هفتگی چهلمین سالگرد دفاع مقدس با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان، سپاه فجر استان ، بسیج، ارتش، نیروهای انتظامی و دیگر سازمانها و نهادهای دستاندرکار به ویژه بنیاد شهید و بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی جانفشانی دلاور مردان استان فارس در دفاع از کیان اسلامی در قالب برنامهای تلویزیونی روایت میشود.
سهرابی با اشاره به اتمام مستند سینمایی عبدا... که روایتی است از زندگی سردار سرافراز حاج عبدا... اسکندری به تولید بیش از 30 مستند دیگر از شهدای گرانقدر دفاع مقدس و مدافعان حرم اشاره کرد و گفت: باز پخش مستند روایت فتح در کنار تولیدات استانی، پخش فیلم و سریالهای مناسب با دفاع مقدس، تولید ویژه برنامههای گفتگو محور با همین موضوع در تلویزیون، رادیو ، خبر و فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت.
مدیر کل صدا و سیمای فارس در ادامه از موظف شدن واحد خبر مرکز برای تولید و پخش گزارش با موضوع ایثارگران در  
پنجشنبههای هر هفته خبر داد و گفت: رادیو فارس نیز با تولید و پخش برنامههای ویژه دفاع مقدس در قالب نمایش، گفتگو، گزارش و میان برنامه های کوتاه و تامین برنامههای مناسب تا پایان سال این ایام را گرامی میدارد.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: رسانه، ابزار بسیار مناسبی برای پاسداشت و انتقال ارزشهای دفاع مقدس است . فضای مجازی صدا و سیمای فارس  نیز علاوه بر باز انتشار برنامههای تولیدی رادیو و تلویزیون در قالبهای عکس نوشت، فیلم نوشت، پوشه، کلیپ و دیگر قالبهای استاندارد وظیفه خود در این خصوص را انجام خواهد داد.
سهرابی با اعلام اینکه برای ادای دین به جامعه بزرگ ایثارگری کشور از هیچ اقدامی کوتاهی نمیکنیم، اضافه کرد:برنامهسازان صدا و سیما موظف شدهاند در برنامههای خود به تولید آیتمهای مناسب با موضوع دفاع مقدس بپردازند و به همکاران سفارش شده است این روال را تا پایان سال برنامهریزی کنند.
مدیر کل صدا و سیما در پایان با قدردانی و قدرشناسی از خانوادههای معزز شهدا، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، جانبازان و ایثارگران از آحاد مخاطبان رسانه استانی خواست برای پربار شدن برنامههای برنامهریزی شده تعامل و همکاری خود با صدا و سیما را با ارسال تولیدات مخاطب محور خود در قالبهای مختلف افزایش دهند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: