به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در همایش مبلغان دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان با اشاره به این که پیامبر اکرم(ص) و پس از ایشان ائمه اطهار(ع)، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری الگوهایی هستند که سیره و روش اقدام آن ها الگو است و باید به جامعه امروز معرفی شوند ، اظهارداشت: مکارمد اخلاق ، رفتار با مردم ، رعایت عدالت و انصاف ، زندگی خانوادگی و چارچوب رفتار با مخالف و معاند دارای سابقه مشخصی در سیره پیامبر اسلام(ص) ، ائمه اطهار(ع) و بزرگان امروز دین ما است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان این که سازمان تبلیغات اسلامی هدفش تبلیغ دین و گسترش فرهنگ اسلامی است ، افزود: جامعه ما و نسل جوان تشنه دریافت حقایق دین هستند و مبلغین دینی به عنوان طلایه داران معرفی دین در این زمینه نقش موثری دارند.
وی تصریح کرد: برای این که بتوانیم الگویی به نسل جوان معرفی کنیم هیچ کمبودی نداریم اما باید اندیشه کنیم و با استفاده از زبان روز و فن بیان و بهره گیری از رسانه ها این الگوها را به درستی و اثرگذار معرفی کنیم.
استاندار فارس با تاکید بر این که مبلغان مرزداران اندیشه های دینی جامعه هستند و آنچه بر کلام و قلم این سفیران هدایت موج می زند بیدارگری برای نسل های امروز و فردا است ، گفت: تبلیغ ، هنری جاودانه است که با تلاش مبلغان بر تابلوی هستی به نمایش در می آید.
دکتر رحیمی با اشاره به این که تبلیغ به ویژه تبلیغ دینی عناصر بنیاد ینی دارد و باید تجلی جامعیت و کمال و پویایی دین را به نمایش بگذارد ، اظهار داشت: دین ما اکمل است و برای همه نسل ها و همه نیازها راهکار دارد و پاسخگوست ؛ اگر ما نتوانستیم کشف و ارائه کنیم باید به دنبال آن حرکت کنیم و در این راستا یکی از نیازهای اساسی ما پاسخ به شبهات کسانی است که به حقیقت دین واقف نیستند و می گویند اسلام متعلق به قرن های گذشته است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان این که اسلام برای تمام نیازهای امروز جامعه پاسخ دارد و حکومت دینی مدعی پاسخگویی به همه نیازهای بشری است ، ادامه داد: در عمر 40 ساله جمهوری اسلامی ایران اثبات شد که علیرغم همه دشمنی ها ، تنگناها و فشارها توفیقات خوبی در ارائه خدمت به مردم و ایجاد امید در همه مستضعفان و کسانی که در مقابل ظلم و ستمکاران هستند به دست آمده است.
وی عنصر بنیادین دیگر را در تبلیغ دینی به ویژه برای شیعیان پاسداری از دین در همه حوزه های اخلاقی ، فکری و اعقادی دانست و گفت: شیعه با توجه به این که هم به قرآن متوسل می شود ، هم به ائمه اطهار(ع) و هم از منبع جوشان اجتهاد استفاده می کند نسبت به بقیه شاخه های اسلام بروز تر و در اقناع افکار تشنه حقیقت پاسخگوتر است.
استاندار فارس با تاکید بر این که مبلغین دین وظیفه دارند که این بنیادها را خوب بشناسند و از آن ها استفاده کنند، اظهار داشت: در سال جهش تولید و گام دوم انقلاب با همه فشارها ، گام های خوبی در نظام اسلامی برداشته و مستمرا بر آن تاکید می شود تا به همه نیازهای سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی جامعه پاسخ مناسب داده شود.
دکتر رحیمی تصریح کرد: فعالیت مبلغین در همه ابعاد کمک کننده به حاکمیت است و موجب تسهیل در مشکلات مردم می شود که بسیار ارزشمند است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان این که امام محل فردی متدین، مردم دار، مورد اعتماد و عادل برای مردم است، گفت: اگر از این ظرفیت استفاده کنیم با سرعت بیشتری می توانیم مشکلات مجتمع های زیستی ، محلات و شهرها را حل کنیم.
وی با اشاره به این که در تهاجم فرهنگی، استکبار پایه های فکری، اقتصادی و اعتقادی ما را مورد تهاجم قرار می دهد، تاکید کرد: برای مقابله با این تهاجم هم به برنامه مدون و هم عاملین و مبلغین موفق، نیاز داریم.
استاندار فارس با بیان این که در گام دوم انقلاب به فرموده مقام معظم رهبری، کار فرهنگی یکی از اصول است و باید بر آن تاکید کرد، افزود: بدون کار فرهنگی دیگر کارها ابتر می ماند؛ اگر جامعه ای توسعه یافته قلمداد می شود به دلیل توسعه در همه ابعاد است.
دکتر رحیمی ادامه داد: اگر در زمینه اخلاق و رعایت حقوق شهروندی، گام های بلندتر و بیش از پیش برداریم می توانیم بگوئیم حرکت ما رو به توسعه و پیشرفت و قابل قبول است که در این زمینه جدیت و کمک مبلغین مغتنم و ارزشمند است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که در جامعه اسلامی و دینی افرادی که خود را خادم اهل بیت(ع) بدانند و دین را تبلیغ کنند کم نداریم ؛ اما باید برنامه ای مدون و مشخص تدوین کنیم تا بتوانیم فعالیت ها را ارزیابی کنیم.
وی تصریح کرد: اگر مبلغ دینی ارزش ها را تشریح و به جامعه انتقال بدهند و با شناخت خوب از آسیب های اجتماعی ، راهکار های مناسب ارائه دهند ، ارزش ها می توانند جلوی ضدارزش ها را بگیرند و معضلات را کاهش دهند.
استاندار فارس با تاکید بر این که دستگاه های اجرایی استان از حضور و رهنمود های مبلغین در مسائل مختلف استقبال می کنند، افزود: پدیده غیرقابل قبول طلاق و دزدی و ...ناشی از دور بودن از اخلاق اسلامی است و قسمت اعظم این مسائل با میدان آمدن مبلغین و تجهیز آن ها با امکانات لازم حل می شود.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: