به گزارش خبرگزاری برنا از فارس؛ جلیل حسنی در جمع مسئولین و مردم بخش بنارویه با ابراز خرسندی از راه‌اندازی دادگاه عمومی در مرکز بخش در سخنانی، گفت: این اقدام در راستای توجه دادگستری استان فارس به شهرهای مختلف در زمینه تأمین احساس امنیت است.
وی با اشاره به اینکه با توجه به شناخت مدیرکل دادگستری استان فارس از خطه لارستان به‌ویژه بنارویه که دادگاه عمومی در این بخش استقرار پیداکرده است و باید از حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی تقدیر و تشکر کرد، افزود: سهولت در کار مردم از دغدغه‌های دستگاه قضائی در سطوح کلان و جز است.
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه امنیت به صورت عام برای توسعه و پیشرفت مهم است، اما امنیت قضایی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و یکی از ارکان اساسی امنیت می باشد، گفت: هر چه اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی عادلانه تر و پایدارتر باشد، احساس امنیت مردم بیشتر خواهد بود، کما اینکه احساس امنیت، گاهی اوقات از خود امنیت با اهمیت تر است.
معاون استاندار فارس اظهار کرد: دسترسی به سیستم قضایی برای احقاق حق از نظر شکلی و فیزیکی و ایجاد سهولت در برقراری ارتباط از جمله موضوعاتی است که امنیت روحی و آرامش را برای مردم در پی دارد.
حسنی ادامه داد: آنچه که امروز اتفاق افتاده و دسترسی مردم به دادگاه و قضات را از طریق افتتاح بخش بنارویه فراهم کرده است، کمک به ایجاد امنیت پایدار و مهمتر از آن ایجاد احساس امنیت بیشتر در جامعه است.
وی اضافه کرد: امروز دیگر مردم بنارویه دغدغه هزینه های تردد، اتلاف وقت، اسکان و سایر هزینه‌های جانبی را ندارند و البته این امکانات و افتتاح لازم است ولی کافی نیست و از نظر محتوایی نیز عادلانه بودن نتایج پرونده‌ها و تسریع در رسیدگی از خواسته‌های دیگر مردم است که یقیناً با توجه به سیاست های قوه قضاییه و جدیت و عنایت ویژه رئیس کل دادگستری استان فارس محقق خواهد شد.
رییس شورای تامین شهرستان لارستان در ادامه سخنانش تاکید کرد: انتظار داریم که تشکل‌های مردمی، شوراها، معتمدین و نیک اندیشان جامعه دست در دست هم دهند و سنت حسنه اصلاح ذات البین را جدی بگیرند و در مسیر وحدت، اختلافات ریز و کوچک را مرتفع سازند.
این مسئول یادآور شد: علاوه بر این، هیئت های حل اختلاف با آموزش بیشتر و تسلط بر قوانین و مقررات، از حجیم شدن و تعدد پرونده‌ها در مراکز قضایی جلوگیری کنند. بر همین اساس رفع اختلافات مبتنی بر توافق که با کدخدامنشی شکل می‌گیرد، رضایتمندی طرفین و صلح و سازش پایدار را در پی دارد و از تحمیل هزینه‌های مادی و معنوی بر طرفین دعوی و بر دستگاه قضایی و کلا جامعه نیز جلوگیری می کند و حتی مانع آسیب هایی که ممکن است ناشی از زندان رفتن افراد و جرایم مالی و گاهی لطمات روحی باشد؛ می‌شود و ریشه‌دار شدن اختلافات، دشمنی و کدورت را به صلح و سازش تبدیل می کند.
فرماندار ویژه لارستان با تأکید بر اینکه می‌بایست با توجه به زیرساخت‌هایی که در جامعه اسلامی ایجادشده احساس امنیت و آرامش داشته باشند، تصریح کرد: زمانی که مردم احساس امنیت کنند، می‌توانند در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فعالیت کنند.
وی با توصیه نسبت به اینکه سعی کنیم حجم پرونده‌ها سنگین نشود، ادامه داد: همه باید تلاش کنیم مردم در پیچ‌وخم انباشت پرونده‌های قضائی معطل نمانند تا نارضایتی‌ها استمرار پیدا نکند.
گفتنی است دادگاه عمومی بخش بنارویه در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع و زیربنای آن ۲۸۰ متر مربع بااعتباری بالغ‌بر ۵ میلیارد ریال توسط خیرین محلی و دادگستری استان فارس نوسازی و تجهیز شده است.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: