به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد استانی بیماری کرونا با اشاره به اقدامات درخور توجهی که تا کنون انجام شده است، عنوان کرد:  فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و تاکیدات رئیس جمهور در خصوص تشکیل قرارگاه‌ها برای کمک به کادر درمان و مجموعه پزشکی باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری کرونا  ۴۰۱هزار مورد بازرسی با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان فارس شده بدون هیچگونه  اعتبار اختصاصی انجام شده به تعطیلی بیش از ۶ هزار واحد متخلف و صدور اخطار برای بیش از ۱۰ هزار واحد اشاره کرد و گفت: این موضوع نشان دهنده جدیت مدیریت ارشد استان در امر مقابله با شیوع بیماری کرونا است.
دکتر رحیمی از تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌ها خبر داد و تاکید کرد: بی تردیداز این پس برخورد شدیدتری با کسانی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد خواهد شد.
استاندار فارس همچنین همه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد به یاری دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان بیایند و از هیچ گونه کمکی در زمینه تجهیزات و سایر موارد دریغ نکنند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد که بنا به درخواست علوم پزشکی نیروهای کمکی از دستگاه های اجرایی نیز به این مجموعه کمک کنند.
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواست موضوع افزایش تخت‌های بیمارستانی از طریق همکاری با بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های منطقه ای را پیگیری کند تا از این طریق از فشار بر مرکز استان کاسته شود.
استاندار فارس همچنین از نتیجه بخش بودن پیگیری‌های خود در اختصاص بودجه به بخش درمان استان خبر داد و تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه تخصیص ۷۰۰ میلیارد ریال اعتباربرای کمک به تجهیزات دانشگاه‌های علوم پزشکی فارس را  ابلاغ کرد و  همچنین اعتبار مورد نیاز بیمارستانهای در دست احداث مصیری،مرودشت،فساو جهرم نیز ابلاغ شد که این موضوع گام موثری در جهت تقویت خدمت رسانی درمانی به مردم فارس خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به اختصاص تسهیلات برای مشاغل آسیب دیده از کرونا، به دستگاه های اجرایی مربوطه دستور داد از این محل به آرایشگاه‌های زنانه ‌مردانه،باشگاهها ‌و سالن های ورزشی،مهدهای کودک‌ها و مدارس غیرانتفاعی که پس  از  شیوع بیماری کرونا فعالیت و درآمد آنها آسیب دیده است کمک شود.
افزایش تست‌های کرونا به صورت هدفمند، آموزش به خانواده مبتلایان، تعطیلی مراکز تجمع و محدود سازی فعالیت‌های غیر ضروری، کاهش فعالیت نیروهای دولتی در بخش‌هایی که خدمات رسانی را با مشکل رو به رو نمی‌کند، افزایش خدمات در بستر فضای مجازی و خدمات دولت الکترونیک ، استفاده از فضاهای تبلیغات مجازی یا بیلبوردهای شهری با هدف حساس سازی جامعه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ، ضد عفونی مداوم مراکز پر خطر از دیگر مواردی بود که مورد تاکید استاندار فارس قرار گرفت.
وی  از همه ارگان ها و سازمان‌ها و N.G.Oهای تخصصی همچون نظام مهندسی خواست از طریق  ارسال پیامک با محتوای تهیه شده از سوی علوم پزشکی اعضا خود را به رعایت پروتکل های بهداشتی ترغیب و تشویق کنند.
استاندار فارس درباره برگزاری جلسات اداری نیز تاکید کرد: این جلسات باید با حداقل افراد تشکیل شده و در صورت ضرورت حضور تعداد نفرات بیشتر در مکان باز برگزار شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: