به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس، دکتر «مهرزاد لطفی» با تاکید بر اینکه مردم باید مراقب موج جدید این بیماری در زمستان باشند، گفت: این بیماری خطرناک قابل پیش بینی نیست و تنها با رعایت استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی می توانیم از سلامت خود و اطرافیانمان مراقبت کنیم و شاهد کاهش بیشتر آمار این بیماری در کشور باشیم.
او انتخاب شیوه زندگی سالم و رعایت اصول بهداشتی در خانواده ها را در کنترل و مدیریت این بیماری بسیار تاثیرگذار خواند و افزود: درسی که از بحران ها می توان گرفت، داشتن آمادگی، پیش بینی و انتخاب شیوه زندگی سالم است که این عوامل مهم در تامین سلامت جامعه و کاهش اضطراب و استرس بسیار موثر است.
دکتر لطفی اضافه کرد: گاهی با کوچکترین سهل انگاری و رعایت نکردن توصیه های بهداشتی مرتبط با این بیماری، شاهد آسیب دیدن خانواده ها و درگیر شدن با بحرانی هستیم که بسیار ناراحت کننده است.
رییس دانشگاه ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیص کروناویروس پرداخت.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: