به گزارش خبرگزاری برنا  از فارس، به دنبال تماس تلفنی شهروندان در ساعت 22:58 شب گذشته با سامانه 125سازمان آتش نشانی شیراز مبنی بر آتش سوزی یک کارگاه چوب بری در بلوار اتحاد ستاد فرماندهی این سازمان
به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه 10 را به همراه خودروهای پشتیبانی از جمله خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام نمود.
آتش نشانان اعزامی در گزارش اولیه این حادثه اعلام کردند: یک باب مغازه با کاربری چوب بری به علت اتصالی کنتور برق در نبود  مالک دچار حریق شده و آتش سوزی هر لحظه امکان سرایت به نقاط دیگر کارگاه را داشت. آتش نشانان با رعایت موارد ایمنی و با استفاده از ابزار مخصوص اقدام به باز کردن قفل و حفاظ کارگاه کرده و پس از قطع جریان برق و گاز، با استفاده از دستگاه های تنفسی و چندین رشته لوله آبدهی خود را به کانون آتش سوزی رساندند و از سرایت آتش به دیگر نقاط جلوگیری و شعله های آتش را در کمترین زمان ممکن با کمترین خسارت مهار نمودند. 
با توجه به مواد قابل اشتعال در این کارگاه و در نتیجه استعداد محیط در گسترش شعله های آتش، خوشبختانه با اقدام سریع  نیروهای اعزامی آتش نشان از ایجاد خسارات جبران ناپذیر جلوگیری به عمل آمد.
آتش نشانان با توجه به وجود الوارهای چوب در انبار کارگاه به لگه گیری محل پرداختند.
در پایان نیروهای عملیات پس از ایمن سازی کامل محل حادثه و ارائه نکات ایمنی لازم به حاضرین، با هماهنگی ستاد فرماندهی به عملیات خود پایان دادند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: