به گزارشخبرگزاری برنا از فارس، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: این روزها شاهد روند تدریجی افزایش موارد ابتلا به کروناویروس هستیم، البته این روند به صورت آهسته پیش می رود، اما در صورت کوچکترین غفلت در این زمینه، با موج جدید کرونا مواجه می شویم.
او با اشاره به فعالیت مراکز منتخب سرپایی درمان کروناویروس در استان، افزود: شهروندان با مشاهده علائم مشکوک به کروناویروس، لازم است به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تا در صورت نیاز بتوانند با انجام تست های تشخیصی در مراکز ۱۶ ساعته، از ابتلای خود به کووید۱۹ مطلع شوند و این تشخیص سریع، می تواند در قطع زنجیره انتقال این ویروس و همچنین حفظ سلامت دیگر اعضای خانواده موثر باشد.
رییس دانشگاه با بیان اینکه طبق بررسی های انجام شده، اجرای طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» در کاهش موارد ابتلا به کووید۱۹ بسیار موثر بوده است، اظهار کرد: از ظرفیت های این طرح می توان دستاوردهای چشمگیری به دست آورد، بنابراین باید برای تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی، قطع زنجیره انتقال و در نتیجه شکست این ویروس خطرناک تلاش کرد.
دکتر لطفی از هم استانی ها خواست تا برای استمرار وضعیت مناسب کروناویروس در استان، مجموعه سلامت را با رعایت پروتکل های بهداشتی کمک کنند.
او همچنین در این نشست وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جانباختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، تست های رپید، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ و اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن ارزیابی آمار موارد ابتلا به کووید۱۹ در شهرستان های فارس، بر پیگیری و هماهنگی های مستمر با مسوولان و مدیران اجرایی شهرستان های با شیوع بالاتر برای حفظ وضعیت مطلوب کروناویروس تاکید کرد.
او آگاهی بخشی عمومی در رسانه های معتبر را موجب جلوگیری از افزایش موارد ابتلا به این ویروس دانست.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: