به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،متن پیام دکتر عنایت الله رحیمی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
پنجم اسفند ماه، سالروز تولدِ مهندسِ نامدار ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی و «روزِ مهندس» فرصتِ مناسبی برای ارج نهادن به نام و جایگاه مهندسانِ گرانمایه و ارجمند است. 
مهندسانِ عزیز به عنوانِ بنیانگذارانِ آثارِتمدنِ بشری و معمارانِ بناهای زیبای سنتی و فرمانده نوآورِ دنیای مدرن، درواقع، سرمایه های ارزشمندِ جامعه هستند که با خلاقیت، خردگرایی، خودباوری و قدرت تحلیل، راه رسیدن به توسعه پایدار را هموار می سازند. 
این قشرِ خِرَدمِحَور، با نگاه تخصصی، ضمن پاسداشت آثار ارزشمندِ سنتی، همواره در جرگه پیشتازانِ عرصه ی علم و نوآوری بوده اند و با دانایی، توانایی و صلاحیت، شایستگی خود را به منصّه ی ظهور رسانده و مورد تکریم، واقع شده اند. 
مهندسان ایرانی با تاریخ مهندسی ‌پنج‌هزارساله از دوره‌های گذشته تاکنون در دنیا سرآمد و زبانزد‌ و منشأ خدماتِ شایسته و ماندگاری، بوده و هستند.
اینجانب، «روز مهندس» روز تجلیل از پیشاهنگانِ پیشرفت و سازندگی و روزِ پاسداشت خلاقیت، خرد، تلاش و خدمت را گرامی می دارم. امیدوارم مهندسانِ عزیز و ارجمند در عرصه ی اندیشه و عمل، در سپهرِ خدمت، مثل گذشته، خوش، بدرخشند و همواره وجود شریف شان، قرین سلامت و توفیق باشد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: