به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس،علیرضا پاک‌فطرت در دیدار با محمد بذرافشان مدیر کل امداد فارس اظهارداشت: در بودجه سال آینده، ۹۰ درصد بودجه جاری و ۱۰ درصد عمرانی در نظر گرفته شده که از همین ۹۰ درصد، ۷۰ درصد حقوق کارمندان است و این یعنی فاجعه. 
وی گفت: معتقدم هر کسی در هر جایی که مشغول به کار است اگر عاشق کار و حرفه خودباشد،خسته نمی‌شود واین امردرمجموعه امداد به خوبی دیده می‌شود.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس افزود: امید است مسئولان در ارزیابی افراد برای پست‌های مختلف، به جای سیاسی‌کاری علاوه بر تخصص و نبوغ، به علاقه فرد توجه کنند.
پاک فطرت در ادامه به این نکته اشاره کرد که می‌بایست قبل از اینکه برای ایتام کاری انجام دهیم، به دنبال علل یتیم شدن فرد بگردیم که این مسئله به دلایل مختلفی بستگی دارد. تعداد قابل توجهی از عزیزان ما به دلیل تصادفات جان خود را از دست می‌دهند. باید به جای بها دادن بیش از حد به کارخانه سایپا و ایران خوردو، به دنبال مطالبه افزایش کیفیت از این کارخانه‌ها برویم.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از علت‌ها جاده‌های برون شهری‌ است که به دلیل کمبود اعتبار نتوانستیم سیستم ایمنی را جایگزین حمل و نقل جاده‌ای کنیم؛ ۵۰ درصد ایتام و معلولین ما حاصل همین تصادفات است.
نماینده مردم شیرازو زرقان در مجلس با بیان اینکه نبود برنامه‌ریزی خوب، در آینده دولت را روز به روز فقیرتر می‌کند، تصریح کرد: زیادی وارد مسائل سیاسی شدیم و هر گروهی که بر سر کار می‌آید گروه قبلی را سرکوب کرده و تمام کمبودها را بر گردن او می‌اندازد.
پاک فطرت گفت: باید به شهرداری‌ها اختیارات بیشتری داد و در ازای آن مطالبه بیشتری هم از شهر داری داشته باشیم. شهرداری می‌بایست برای یتیم‌خانه‌ها زمین مورد نیاز را تامین کند.
وی در ادامه با بیان اینکه در آینده خبرهای خوبی در حوزه مسکن خواهید شنید، افزود: در طرح مالیات بر خانه‌های خالی، خانه‌های لوکس و ماشین‌های لوکس مقرر شده است که درآمد حاصل به طور صد در صد در مسکن محرومین هزینه شود.
 عضوکمیسیون عمران مجلس  به تصویب طرح جهش تولید درمسکن اشاره و اضافه کرد: این طرح در مسیر تصویب است و طبق آن می‌بایست سالیانه ۶۰۰ هزار واحد مسکونی ارزان قیمت ساخته شود.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: