به گزارش خبرگزاری برنا از  فارس، عبدالرضا قاسم پور در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه همه دستگاه های استان آمادگی کامل برای مقابله با موج جدید کرونا را داشته باشند و با دانشگاههای علوم پزشکی همکاری‌ کنند،عنوان کرد: در موج چهارم محدودیت ها بر اساس طرح جامع و رنگ بندی هر شهر در پنج بخش صنفی، ترددخودرویی آموزش، فرهنگی اجتماعی و اداری اعمال می‌شود.

قاسم‌پور از آماده باش کامل بیمارستان ها و مراکز درمانی برای خدمات رسانی به مردم و رسیدگی و مراقبت از بیماران کرونایی خبر داد.

وی همچنین بیان کرد: فرهنگسازی و اطلاع رسانی و کمک های مومنانه نیز همچنان ادامه پیدا می کند.

معاون استاندار فارس از همه ادارات و نهادهای استان خواست  برای راه اندازی بیمارستان پشتیبان با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند.

تشدید نظارت ها در حوزه‌های تحت پوشش و بازارها،مراکز خرید و رستوران ها و بخش های مختلف استان از دیگر موارد مورد تاکید قاسم پور در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود.

وی خاطرنشان کرد: برخورد قضایی و انتظامی با برپا کنندگان مراسم، مجالس ختم و عروسی و هرگونه تجمع امری ضروری است که همچنان با حدیت باید ادامه پیدا کند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دو سال گذشته هیچ گونه سفری در ایام نوروز برای مردم امکان پذیر نبوده و  طبیعی است که ستاد ملی در جهت حمایت از بخش حمل و نقل و گردشگری مصوبات حمایتی داشته باشد.

وی در ادامه یادآور شد: استان فارس از استان های بزرگ و مسافر پذیر است و  زمانی که مسافرت به شهرهای زرد و آبی سراسر کشور آزاد اعلام شده  پلیس نمیتواند مانع ورود مسافر به این استان شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  ورود به شیراز را پیش از  نوروز ممنوع اعلام کرده و اطلاع رسانی کردیم  که با مخالفت ستاد ملی مواجه شد.

به گفته قاسم‌پور  در ابتدای نوروز  تنها یک شهرستان قرمز در استان وجود داشت که دید و بازدیدها و دور همی ها تعداد  شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش داد.

وی با بیان اینکه برخی دوست دارند مردم همیشه در سختی باشند، عنوان کرد:  نمیشود در وضعیت ابی و زرد اصناف را تعطیل کرد چرا که اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمیتوان به معیشت و امنیت آنها  توجه نکرد.

قاسم‌پور خاطرنشان کرد: در این راستا مشکلات و گرفتاری های مردم و اصناف را نیز  باید در نظر گرفت.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: آمار که بالا میرود عده ای بدون در نظر گرفتن تلاش ها، طلبکار می‌شوند و منصفانه قضاوت نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: به گفته ستاد ملی، فارس با برنامه ترین ستاد مقابله با کرونا را دارد  و برنامه ریزی مناسب چهارده ماه اخیر این استان را در وضعیت بهتر بیماری نسبت به سایر استان ها قرار داده است.

قاسم پور در ادامه افزود:  فراموش نکنیم فارس استانی بزرگ  و پرجمعیت و مسافرپذیر و دارای جمعیت شناور قابل توجه از سایر استان ها است اما به رغم چنین شرایطی آمار پایین تر مرگ و میر در این استان نشان از تلاش ها زحمات و برنامه ریزی های علمی و کارشناسی دارد.

معاون استاندار فارس اظهار کرد  تقدیر نمی‌کنید حداقل تخریب نکنید و ایثارگری ها و فداکاری های کادر درمان و نیروی انتطامی را زیر سوال نبرید.

به گفته قاسم‌پور تقویت فضای همدلی از ابتدا در دستور کار ستاد استانی قرار گرفته و به خاطر حفظ جان مردم تا ریشه کنی کامل کرونا ادامه دارد.

وی از تریبون داران خواست با در نظر گرفتن این موضوع مراعات کنند و در حفظ فضای همدلی استان کوشا باشند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعمال ۳۶۶هزار جریمه و برای خوروهای متخلف و پلمپ ۸۵۶۰واحد صنفی را  نشان از سختگیری و جدی بودن تصمیمات ستاد استانی دانست و تاکید کرد: به رغم همه این سختگیری‌ها  مردم خود باید بیشتر رعایت کنند.

وی اظهار کرد : نوروز امسال نسبت به سال ۹۸  با کاهش ۱۹ درصدی  تردد و کاهش  ۷۸ درصد بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری رو به رو بوده ایم.

قاسم پور گفت: بیش از ۹۰درصد اسکان در منازل شخصی،  چادر،  مدارس و مهمان سراهای دولتی انجام میشد که امسال کلا تعطیل بود.

 وی افزود: در شرایط فعلی  ورود به شیراز و خروج از این شهر و سایر شهرهای قرمز و نارنجی استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می‌شوند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در پایان خاطرنشان کرد: مردم فارس در مدت گذشته و همچنین روز ۱۳ فروردین همکاری و همراهی خوبی داشتند و امیدواریم این همراهی ها تدوام داشته باشد تا از موج چهارم نیز با کمترین میزان تلفات عبور کنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: