به گزارش خبرنگار برنا از فارس، عضو موسسه ترنم زیبای محبت اظهارداشت:مسابقه بزرگ کشوری نقاشی کودکانه ویژه کودکان 5 الی 8 و 9 الی 14 سال با  موضوع های : دخانیات دشمن سلامتی، زندگی بدون دخانیات  ازتاریخ1 لغایت 10خرداد سال جاری برگزار می شود.
فرانک شجاعی ادامه داد: علاقمندان جهت شرکت در مسابقه بزرگ نقاشی کودکانه به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات نام ونام خانوادگی کودک ، شماره تماس و عکس با کیفیت از نقاشی کودک را به شماره واتساپ 09179110114 ( دبیرخانه برگزاری) ارسال کنند.
وی سپس بیان کرد: آگاهی و آموزش در سنین پایه برای داشتن جامعه ای پویا و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است و با برگزاری این چنین برنامه ها و مشارکت خانواده ها درکنار کودک تا حدودی خلاء نبود آگاهی از مضرات و آثار منفی مصرف  دخانیات معرفی می شود.
عضو موسسه ترنم زیبای محبت  بیان کرد: فرد مصرف کننده دخانیات عوارض شدید جسمی وروحی را بایدتحمل کند که این موضوع باعث می شود فرد حتی توانایی ومهارت های طبیعی خودرا از قبیل تصمیم گیری ،اعتماد به نفس ازدست بدهد .
شجاعی افزود: کودکان و نوجوانان ما همواره در معرض خطر مصرف دخانیات  هستند لذا خانواده ها نقش مهمی را در این خصوص ایفاء می کنند و لازم است خانواده ها ارتباطات فرزندان خودراتحت نظر بگیرند و وقت مناسب وکافی راجهت گفت وگو وتفریح با فرزندان خود داشته باشند واز فرزندان فاصله نگیرند .
وی اضافه کرد:  باتوجه به اینکه یکی از روش های مهم پیشگیری از اعتیاد به دخانیات آگاه شدن مردم از مضرات مصرف دخانیات است بنابراین این مسابقه با این هدف که  مردم بویژه کودکان و نوجوانان بتوانند تصویر ذهنی خودرا از دخانیات و پلیدی های آن به تصویر بکشند وآگاه باشند  برگزار می شود.  
 عضو موسسه ترنم زیبای محبت خاطر نشان کرد: حس مشارکت خانواده ها برای شرکت فرزند خود در این مسابقه و کنار آنها بودن به همراه بیان نکته های لازم به آنها قطعا تاثیرگذار و دیدنی خواهد بود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: