به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر «مهرزاد لطفی» در نشست امروز ستاد مدیریت کرونا دانشگاه با بیان اینکه تمام هدف مجموعه سلامت، خدمت به مردم و تلاش برای بهبود و ارتقای سلامت جامعه است، گفت: واکسیناسیون کرونا بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام است و این روند با اختصاص و ارسال واکسن به استان، ادامه دارد.
او با اشاره به فعالیت ۱۰ مرکز واکسیناسیون در شیراز برای ارایه خدمت به مردم افزود: واکسیناسیون کرونا به معنی پایان بیماری و مبتلا نشدن به کرونا نیست و ضرورت دارد افرادی که واکسن دریافت کرده اند، کماکان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی را همچون گذشته، مد نظر داشته باشند.   
تاکید ویژه رئیس دانشگاه در نشست امروز این ستاد، ضرورت دریافت پیامک نوبت تزریق واکسن پیش از مراجعه به مراکز واکسیناسیون بود.
او از هم استانی ها خواست برای دریافت واکسن کرونا با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir و ثبت اطلاعات مربوطه، بر اساس نوبت دهی انجام شده و پیامک دریافتی از سوی دانشگاه به مراکز تعیین شده واکسیناسیون مراجعه کنند و از حضور و تجمع در این مراکز بدون دریافت پیامک نوبت دهی، خودداری کنند تا روند ارایه خدمت به مراجعان بدون هیچگونه اختلال انجام شود.
دکتر لطفی ادامه داد: بر اساس آمارها و نمودارهای کشوری، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز رتبه نخست تعداد واکسن تزریقی بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور را دارد و این موضوع نتیجه تلاش و پیگیری تمام مجموعه دانشگاه برای ایمن سازی جامعه و اهمیت ارتقای سلامت مردم استان است.
رییس دانشگاه همچنین از افزایش آمار ورودی بیمارستان های استان در روز گذشته نسبت به روزهای اخیر خبر داد و گفت: با توجه به تعطیلات آخر هفته، در صورت  عدم رعایت پروتکل های بهداشتی احتمال افزایش شیوع بیماری کووید۱۹ وجود دارد و این موضوع لزوم توجه جدی تر به رعایت پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و به ویژه پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و سفرهای غیرضروری را افزایش می دهد.
دکتر لطفی شیوع موج های پی در پی کرونا را سبب فشار کاری مضاعف به مدافعان سلامت عنوان کرد و از مردم خواست در مسیر مقابله با بیماری کووید۱۹ و مهار ویروس کرونا مشارکت و تعامل بیشتری با مجموعه سلامت داشته باشند.ش

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: