به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر «عبدالرسول همتی» ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری رحلت امام خمینی(ره)، قیام خونین پانزدهم خرداد و شهادت امام جعفر صادق(ع)، افزود: مشارکت عمومی و نقش مردم در پیشگیری از انتشار بیماری کووید۱۹، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
او با بررسی اقدامات انجام شده از سوی واحد بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه در مناطق جنوبی استان عنوان کرد: در راستای مقابله با انتشار بیماری کووید۱۹ در فارس، پیگیری موارد جدید مبتلایان در استان به ویژه مناطق جنوبی در اولویت دستور کار مسوولان دانشگاه است.
دکتر همتی از مردم خواست تا ضمن رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها؛ از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی و همچنین سفر به مناطق پُرخطر به ویژه استان های همجوار با وضعیت قرمز بپرهیزند.
معاون بهداشت دانشگاه ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی چند روز گذشته در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: