به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، سعید موثقی با بیان اینکه استفاده از انشعابهای یارانه ای، اعم از خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی برای استخراج رمزارز، اقدامی خلاف قانون بوده و منجر به برخوردهای سخت قانونی خواهد شد، گفت: قرار گرفتن ماینرها در مسیر انشعابهای یارانه ای، اعم از تک فاز یا سه فاز، می تواند منجر به افت شاخص های فنی برق و احتمال خاموشی های فراگیر شود.
 موثقی همچنین گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو که عمدتا از فروشندگان ماینرها هستند با استفاده از فضای مجازی، اطلاعاتی را در خصوص ماینرها منتشر کرده و در معرض دید مردم قرار می دهند که کاملا غیرواقعی بوده و تنها با هدف سودجویی از محل فروش این دستگاهها، انجام شده است.
 مدیر دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز با یادآوری اینکه، براساس مصوبه هیئت دولت، تا پایان شهریور، حتی فعالیت دستگاههای دارای مجوز استخراج رمزارز در سراسر کشور، ممنوع است، گفت: باتوجه به حساسیت موجود، ظرفیتی برای مقابله قانونی با استفاده کنندگان غیرمجاز ماینرها در کشور ایجاد شده است.
او ادامه داد: با همکاری دستگاههای قضایی و انتظامی و همراهی ماموران شرکتهای توزیع نیروی برق، گشتهایی ویژه شناسایی و برخورد قانونی با دستگاههای استخراج رمزارز تشکیل و اقدامات قابل توجهی نیز طی ماههای گذشته اجرایی شده است.
موثقی افزود: در صورتی که هر شخص یا مشترکی به استخراج غیرمجاز رمز ارز مبادرت نماید، بعنوان متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهد شد و ضمن قطع انشعاب وی، مابه التفاوت برق یارانه ای و تعرفه صادراتی و همچنین برق بهای مصرفی غیرمجاز و خسارت وارد شده به شبکه برق اخذ می شود.
این مقام مسئول، با اشاره به پیش بینی پاداشهایی تا سقف 20 میلیون تومان برای کسانیکه محل استقرار و نصب ماینرها را گزارش دهند، گفت: تاکنون شمار قابل توجهی از ماینرها با بهره گیری از گزارشهای مردمی، کشف و جمع آوری شده  و از بروز خسارت به سیستم شبکه توزیع برق جلوگیری شده است.
مدیر دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز خاطرنشان کرد: مردم می توانند با استفاده از اپلیکیشن برق من و یا مراجعه به سامانه شرکت توانیر به نشانی الکترونیکی tavanir.org.ir/samaat یا از طریق تماس به شماره 32263388 یا  121 و یا مراجعه حضوری به دفتر حراست و امور محرمانه ای شرکت به آدرس خیابان جهادسازندگی نبش کوچه3 ، گزارشهای خود را ارائه دهند.
موثقی اضافه کرد: این گزارشها علاوه بر تاثیری که در جلوگیری از هدر رفت بیت المال و ممانعت از بهره برداری غیرمجاز سودجویان از برق دارد، موجب تقویت توان شرکتهای توزیع در تامین برق مطمئن و پایدار طی همه ایام سال خواهد شد و علاوه بر این، مردم نیز از پاداشهای مادی در نظر گرفته شده، بهره مند می شوند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: