به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس، ذبیح‌الله سیروسی با اشاره به اتخاذ تمهیدات ویژه برای تامین نهاده‌های دامی در این شهرستان، گفت: در سه ماه نخست امسال بیش از ۹ هزار تن ذرت و بالغ بر پنج هزار تن سویا برای مرغداران فعال شیرازی تامین و توزیع شد.
وی با بیان اینکه توزیع نهاده‌های یارانه دار با نظارت دقیق کمیته پایش دنبال می‌شود، افزود: با تخصیص نهاده‌ها در مدت مورد نظر ۶ هزار تن گوشت مرغ در این شهرستان تولید که سهم ۱۵ درصدی از تولید استان فارس را داشته و مقام اول آن را به خود اختصاص داده است. 
این مقام مسئول با بیان اینکه در سه ماه فصل بهار ۷۵ واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان شیراز مبادرت به جوجه ریزی و تولید گوشت کرده‌اند، اضافه کرد: این واحد های تولیدی در طول دوره پرورش جوجه ریزی دو میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه‌ای داشته‌اند که فرآیند نظارت مستمر بر تولید از ابتدای دوره تا زمان کشتار در سه مرحله انجام شده است. 
سیروسی افزود:  با توجه به تامین نهاده‌های مورد نیاز مرغداران، پس از پایان دوره و تعیین زمان بارگیری محصول به سمت کشتارگاه، مرغدار مکلف بوده تا حداقل ۹۰ درصد از مرغ تولیدی را به کشتارگاه با نرخ مصوب تحویل نماید، در غیر این صورت از سهمیه نهاده‌های یارانه دار واحد مذکور در دوره آتی کسر می‌شود. 
مدیر جهاد کشاورزی ث شیراز عنوان کرد: در این طرح تلفات غیر متعارف واحدهای پرورش مرغ گوشتی نیز بررسی، صورتجلسه و به مراجع بالا دستی ارسال تا نسبت به لحاظ کردن آن اقدام شود و مرغدار از این حیث متضرر نشود. 
سیروسی با بیان اینکه در حال حاضر نهاده‌های مورد نیاز مرغدار در کمتر از ۲۰ روز پس از تائید جوجه ریزی به آنان تحویل می‌شود و رضایت آنان جلب شده است، گفت: با وجود برخی بیماری‌های تنفسی در واحدهای مرغداری که روند رشد را کند و بعضا موجب تلفات است، افزایش طول دوره پرورش و فرصت تحویل مرغ به کشتارگاه به بیش از ۵۰روز مورد درخواست مرغداران است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: