به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،محمد فیاض‌پور در نشست با معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی قطب شمال فارس در پاسارگاد گفت: در همه کشورهای پیشرفته توسعه یافتگی نیروی انسانی بسیار تعیین کننده است.
وی با بیان اینکه بهترین شاخص برای ارزیابی هرکشوری میزان فرهنگ توسعه یافته آن کشور است، افزود: نظام تعلیم و تربیت هر کشور محور توسعه آن کشور است.
معاون آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: ما باید ببینیم با توجه به نیازها و اقتضائات فرهنگی، علمی، آموزشی، تربیتی و ... در چه سطحی قرار گرفته‌ایم تا صحیح قضاوت کنیم.
فیاض پوربا اشاره به اینکه از اصلی ترین اهداف خلقت انسان رسیدن به کمال است، گفت:  هویت اسلامی و هویت ایرانی دو بال قوی مردم کشور ما هستن برای عروج و حرکت به سوی کمال الهی که هدف خلقت نیز چیزی جز این موارد نیست.
وی  با بیان اینکه فلسفه خلقت در آموزش با کارهای معلمان رقم می‌خورد، خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته مبنای کار سند و چارچوبی هدفمند است.
معاون آموزش و پرورش فارس گفت: در کشور ما نیز این سند و نقشه راه سند تحول بنیادینی است که ده‌ها دانشمند دینی و علمی به صورت تلفیقی به یک برنامه وزین و فاخر رسیده‌اند که مورد تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده است.
فیاض پور با اشاره به اینکه این سند ملزوماتی دارد، ادامه داد: تحقق این سند بستگی به این دارد که  تصمیم گیرندگان آموزش و پرورش کشور اهمیت این سند را درک و برای اجرایی کردن آن تلاش کنند.
وی گفت: ما در سند تحول بنیادین به دنبال تربیت انسان‌هایی هستیم که صداقت و شهامت را سرلوحه کار و زندگی خودشان قرار دهند و باید نسلی را تربیت کنیم که ایده گ‌هایی روشن و بالنده داشته باشند، نسلی آزادی خواه، عدالت طلب، حق جو ، مسئولیت پذیر، متدین و شهروندی تمام عیار.
معاون آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: رسالت ما تربیت انسان‌هایی است که در دهکده جهانی بتوانند زندگی فردی و اجتماعی خودشان را اداره کرده و به مسلمان بودن و ایرانی بودن خود افتخار کنند.
وی با اشاره به اینکه باید مشکلات آموزش ابتدایی را آسیب شناسی کرده و برای ریشه کن کردن آن راه حل ارائه دهیم، افزود: هر کشور، هر استان و هر شهری باید به خروجی‌های  ثعلمی خودش نگاه کند تا ببیند چه میزان راه را درست رفته سپس دردها و آسیب‌ها را ببیند و راه حل پیدا کند.
معاون آموزش و پرورش فارس رصد، پایش، کنترل و نظارت را از الزامات مدارس عنوان کرد و گفت: نظام آموزشی ما طبق سند تحول بنیادین باید مدرسه محور باشد تا از طریق روش‌ها و راهکارها حاصل و واصل شدن یادگیری پیگیری کنیم.
فیاض پور با اشاره به اینکه در بحران کرونا  آموزش مجازی و تولید محتوا از معلمین آغاز شد، اضافه کرد: معلمین در مواجه با بحران کرونا بهترین عملکرد رو داشتند و نگذاشتند به هیچ نحو حتی در دورافتاده ترین نقاط نیز آموزش تعطیل شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: