به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مهندس حائری با همراهی دکتر رحیمی نماینده مردم شهرستان‌های خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی، مهندس جلال زراعت پیشه مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز و مهندس روغنیان معاون برق منطقه‌ای فارس، در اولین برنامه این سفر، از سایت ایستگاه 400 کیلوولت شهرستان خرامه بازدید کرد.
حائری در حاشیه این بازدید گفت: ایستگاه 400 کیلوولت خرامه زیرساخت بسیار ارزنده‌ای برای توسعه پایدار این شهرستان محسوب می‌شود.
معاون وزیر نیرو برای تکمیل و راه اندازی هرچه سریعتر این ایستگاه، براساس برنامه زمانبندی و طی سال 1401، وعده همکاری دارد.
معاون وزیر نیرو، نماینده منطقه و هیات همراه از شهرک صنعتی خرامه بازدید و در خصوص درخواست مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس در خصوص افزایش توان تامین انرژی برق این شهرک، اعلام نمود: تمامی درخواستهای متقاضیان این شهرک پاسخ داده خواهد شد.
بازدید از کارخانه گندله سازی دو میلیون تنی خرامه از دیگر برنامه‌های معاون وزیر نیرو بود؛ و مقرر شد طی مدت کوتاهی شرکت مذکور با شرکت برق منطقه ای فارس نحوه تامین برق را اعلام کنند.
برپایه این گزارش، مهندس علی فعال مدیر برق شهرستان خرامه نیز فعالیت‌های توسعه‌ای و بهسازی و رفع محرومیت توزیع برق را در این شهرستان تشریح کردو اقدامات وسیع انجام شده ، خصوصاً در موضوع بهینه سازی روستایی را توضیح داد.
همچنین دکتر رحیمی نماینده مردم شهرستانهای خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا ابراهیمی فرماندار شهرستان خرامه و دیگر مسئولین این شهرستان از به سرانجام رسیدن طرح‌های مهم برزمین مانده و انجام گسترده طرح‌های اصلاح شبکه در این شهرستان قدردانی کردند.
در بخشی دیگر از این بازدید در شهرستان کوار، مهندس سید فرهاد تقوی‌زاده، مدیر برق این شهرستان نیز گزارشی از اقدامات اجرایی شده طی یکسال گذشته در این شهرستان ارائه داد.
تقوی‌زاده فعالیت‌های مدیریت برق کوار را در بخش‌های برقرسانی به شهرها و روستاها و نقاط کم برخوردار و توسعه طرح‌های روشنایی معابر، بهبود ولتاژ و کاهش محسوس تلفات شبکه، نصب کنتورهای فهام کشاورزی و صنعتی و ارتقاء رضایتمندی مردم، ارائه داد.
او گفت: طی دوسال گذشته ۲۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۲ کیلومتر فشار متوسط برای بهبود وضعیت برقرسانی اجرا و احداث و نصب چراغ و شبکه های روشنایی معابر شهرستان با اولویت نقاط حادثه خیز شهری و روستایی، مناطق حاشیه ای و تقاضاهای مردمی به طور کامل انجام شده یا در حال انجام است.
تقوی‌زاده با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۰۰۰ دستگاه چراغ نیز نصب شده است، گفت: برای تعدیل بار ترانس های پربار و رفع ضعف ولتاژ با آنالیز اطلاعات حاصل از نتایج رکوردگیری و طرح چاوش از طریق اقدامات جهادی و ظرفیت تعمیرات و اتفاقات مدیریت، جابجایی و افزایش ظرفیت پست ها، احداث شبکه و نصب پست جدید، احداث فیدر جدید، ضعف ولتاژ برطرف شده و بخشی هم در حال اجراست.
او با بیان اینکه بالغ بر ۲۰ دستگاه ترانس جدید نصب و در حال اجرا و بالغ بر ۶۰ دستگاه ترانس افزایش قدرت داده شده است، گفت: با توجه به فروش بالای انرژی در شهرستان کوار و فروش بالای بخش کشاورزی، با اصلاح لوازم اندازه گیری، جمع آوری برق های غیر مجاز و نصب کنتور فهام، کاهش قابل ملاحظه تلفات انرژی برق را شاهد بوده‌ایم.
تقوی‌زاده با یادآوری اینکه تلفات هشت ماهه سال ۱۴۰۰ به عدد ۸.۵ درصد رسیده است، گفت: درصد قرائت لوازم اندازه گیری از عدد ۷۷.۸ به عدد ۹۹.۶۹ رسیده است.
مدیر اداره برق کوار گفت: در حوزه پایداری شبکه، رفع عیوب حاد و کاهش خاموشی ها برنامه ریزی های خوبی با همکاری امور خدمات شبکه و بهره برداری این مدیریت، برای کاهش نرخ خاموشی و مدت زمان بازیابی شبکه، انجام شده است.
معاون وزیر نیرو نیز ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در مدیریت برق کوار، حجم اقدامات بر اساس شاخص های تعیین شده را در خور توجه دانست و خواستار ادامه این فعالیت‌ها شد.
براساس این گزارش، ضمن بازدید معاون وزیر نیرو ، از پروژه در دست اجرای برق رسانی به روستای جدید سرونخودی (اسکان عشایر) شهرستان سروستان که به طول 14 کیلومتر که با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد اعلام شد، این پروژه بزودی به پایان خواهد رسید.
عباس پور شیرازی مدیر برق شهرستان سروستان نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده، از احداث ایستگاه برق 66 به 20 کیلوولت شهرک صنعتی شماره 2 سروستان با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد تومان خبر داد.
مهندس پور شیرازی گفت: مزایای این طرح شامل تامین برق شهرک صنعتی 2 سروستان به قدرت مجموع 30 مگاوات، امکان برقی کردن 250 حلقه چاه کشاورزی واقع در بخش کوهنجان، تامین برق صنایع تبدیلی و سایر صنایع پراکنده در این بخش و... بوده است.
مدیر برق شهرستان سروستان از اجرای خط 20 کیلو ولت دو مداره به طول 10 کیلومتر با اعتبار تقریبی 10 میلیارد تومان خبر داد و هدف از آن را تامین برق صنایع جدید در شهرک صنعتی شماره یک این شهرستان اعلام کرد.
انتهای پیام

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: