به گزارش خبرگزاری برنا فارس به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکترسید محسن حسینی مقدم  در آیین افتتاحیه دوره آموزشی کارشناس مسولان فنی و حرفه ای ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور درتالار ملاصدرا باشگاه فرهنگیان شیراز، با اشاره به مطلب فوق افزود:مدارس متوسطه اول  می توانند با هماهنگی قبلی،درس کار و فناوری را در کارگاههای هنرستانهای منطقه خود برگزار کنند.
وی با بیان استراتژی های کلی وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید ،مهمترین استراتژی را کیفیت بخشی به آموزش عنوان کرد وافزود: برهمین اساس سیاست های راهبردی آموزش فنی و حرفه ای نیز بر همین محور استوار است.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه" براساس یک برنامه پنج ساله باید بیش از 48درصد از دانش آموزان دوره متوسطه به سمت آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش سوق داده شوند" گفت:سهم فنی و حرفه ای در این برنامه بیش از 20 درصد است.
حسینی مقدم  بابیان" راهکارهای جذب دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای "گفت:امروزه تنها علاقه و انگیزه دانش آموز برای این کار کافی نیست.
وی وجود امکانات و تجهیزات مناسب و شرایط و اقتضاهای منطقه که به طور کلی به آنها آمایش سرزمینی گفته میشود را از جمله مهمترین اصول برای هدایت تحصیلی دانش اموزان به سمت آموزش های فنی و حرفه ای دانست.
وی همچنین به راهکارهای کیفیت بخشی و گرایش دانش آموزان به سمت آموزش های فنی و حرفه ای اشاره کرد ونقش مشاوران تحصیلی مدارس را دراین خصوص بسیار مهم ارزیابی کرد.
حسینی مقدم اعزام مدیران و هنرآموزان شاغل در هنرستانها را به مدارس متوسطه اول خواستار شد وافزود:باید از نزدیک با دانش آموزان در خصوص رشته های فنی صحبت کرد و به سوالات آنها پاسخ داد.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش  همچنین گفت:از مدیران هنرستانها خواسته ایم تا درب هنرستانها را به روی دانش آموزان متوسطه اول گشوده تا آنها از نزدیک با هنرستانها و رشته های فنی آشنا شوند.
حسینی مقدم همچنین گفت:مدارس متوسطه اول  میتوانند با هماهنگی قبلی  درس کار و فناوری را در کارگاههای هنرستانهای منطقه خود برگزار کنند.
وی همچنین دعوت از فارغ التحصیلان کارآفرین هنرستانها برای حضور و سخنرانی در میان دانش آموزان و ارتقای کیفیت بهداشتی و ایمنی کارگاهها را از دیگر راهکارهای کیفیت بخشی به هنرستانها دانست.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش  همچنین خواستار توجه جدی به رشته های زمینه صنعت برای دختران شد وخواستار توسعه این رشته ها در هنرستانها شد.
دوره آموزشی دو روزه کارشناس مسولان فنی و حرفه ای ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در شیراز در حال برگزاری است.