دکتر «فریبرز غفارپسند» در گفت‌وگو با خبرنگار برنا از لامرد، با بیان اینکه اعتبارات صرف شده برای ساختمان و ام.آر.آی لامرد در مجموع 25 میلیارد تومان است تصریح کرد: برای ساختمان مرکز ام.آر.آی لامرد با اعتبار 20 میلیارد ریال دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دستگاه آن 1.3 میلیون یورو اعتبارات ارزی مجلس و شرکت ملی نفت صرف شده است.
وی تعرفه استفاده از ام.آر.آی لامرد را دولتی و مورد قرارداد با تمام بیمه ها اعلام کرد و گفت: دستگاه ام.آر.آی این مرکز 1.5 تسلا است که در اواخر سال 2018 ساخته شده است و یکی از دستگاه های پیشرفته روز است.
این مقام مسئول با بیان اینکه مرکز ام.آر.آی  باعث اشتغال زایی 13 نفر شده است ادامه داد: تعداد نیروی مورد تأیید اداره کارسنجی رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای این دستگاه 13 نفر، متشکل از 6 نفر بخش رادیولوژی، 3 نفر خدمه و نگهبان، 3 نفر منشی و 1 نفر پرستار است.
دکتر غفارپسند اضافه کرد: برای جذب این نیروها فراخوان زده ایم که در حال حاضر 6 نفر بومی را جذب کردیم و برای جذب دیگر پرسنل در حال انجام گزینش را هستیم؛ تا 6 ماه آینده این نیروها کم کم جذب میشوند.
رئیس بیمارستان لامرد در پایان خاطرنشان کرد: مرکز ام.آر.آی لامرد با توجه به اینکه مرکز کل جنوب فارس است ضمن کاور بخش های غربی هرمزگان، شرقی بوشهر، لنگه، عسلویه، لار و گراش به جمعیتی 350 هزار نفری خدمت رسانی میکند.
«سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به جنوب فارس مرکز ام.آر.آی لامرد را افتتاح کرد.

خبرنگار: فاطمه زائری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: