حسن هدایت تهیه‌کننده و کارگردان باسابقه سینما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: در ساخت این سریال به دلیل حوادث پاییز سال 98 و جذب سرمایه به مشکل برخوردیم که البته مشکلات در شرف حل شدن هستند و به زودی ساخت این سریال آغاز خواهد شد.

هدایت خاطرنشان کرد: حدود 10 سال است که از سینما فاصله گرفته‌ام و قصد دارم با اثری قابل دفاع و دیدنی به این عرصه برگردم. نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان این اثر خودم هستم و به زودی جزئیات ساخت این سریال نیز اعلام خواهد شد.

این سریال در ۲۵ قسمت مقابل دوربین خواهد رفت و موضوع اصلی آن درباره تعزیه است. البته یک داستان عاشقانه و توطئه‌های دربار قاجار در زمان ناصر‌الدین شاه نیز از دیگر روایت‌هایی است که در این سریال به آنها پرداخته می‌شود.

بنا به این گزارش، حسن هدایت فیلم‌نامه این اثر را نگاشته است و سال گذشته برای آن پروانه ساخت نیز دریافت کرد. این مجموعه قرار است در کاخ گلستان، گرگان و قزوین مقابل دوربین رود. در ضمن هدایت علاوه بر کارگردانی و نویسندگی، تهیه این سریال را هم برعهده خواهد داشت.

درباره عوامل پشت دوربین این سریال هنوز نامی به میان نیامده است، اما به گفته کارگردان عوامل پشت دوربین اکثراً افرادی‌اند که در آثار قبلی هدایت نیز حضور داشته‌اند.

در این مجموعه تلاش شده است به ریشه‌های تعزیه و جایگاه رفیع این هنر دینی در دوره قاجار پرداخته شود. همچنین ارزیابی اجمالی درباره تکیه دولت در این سریال انجام خواهد شد.

گفتنی است حسن هدایت پیش‌تر ساخت فیلم‌های سینمایی متعددی از جمله «گراند سینما»، «چشم شیطان»، «بیگانه‌ای در شهر»، «سایه روشن» و «یک مرد، یک شهر» را به عنوان کارگردان در کارنامه هنری خود دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: