به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این برنامه به تهیه کنندگی کاوه تقوایی با نگاهی به هشدارهای سازمان جهانی بهداشت درخصوص افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف داروهای تقلبی در دوران کرونا به بررسی فروش این داروها در کشورهای در حال توسعه و همچنین اعلام وزارت بهداشت و درمان آمریکا به کادر درمانی بیمارستان ها برای استفاده از دو داروی ضد مالاریا یعنی کلروکین و هیدورکسیکلروکین برای مقابله با ویروس کرونا و عدم تایید این مساله از سوی محققان و خطرات ناشی از مصرف آنها می پردازد.

این برنامه در ادامه با اشاره به تبعات استفاده از ماسک های غیربهداشتی و تقلبی و داروهای تاییدنشده برای ویروس کرونا بر سلامت مردم جهان، آمار مرگ و میر ناشی از داروهای تجویزی در آمریکا که حدود 200 هزار نفر در سال است را مورد بحث و گفت و گو قرار خواهد داد.

در این برنامه همچنین ضمن واکاوی بحران مصرف داروهای تقلبی در قاره آفریقا و خطری که سلامت مردم این قاره را تهدید می کند، منشا تولید داروهای تقلبی و علل عدم مبارزه برای توقف تولید این محصولات خطرآفرین را مورد نقد و تبادل نظر قرار می دهد.

«شکاف اقتصادی» ساعت 01:00 بامداد جمعه 2 خرداد از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 روی آنتن خواهد رفت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: