امیر پورکیان کارگردان سینما که به تازگی از مجموعه شعرهای خود با عنوان «دردنامه» در صفحه اینستاگرامش رونمایی کرده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: مجموعه شعرهای من با عنوان «دردنامه» موضوعات و مباحث متنوعی را در بر می‌گیرند که حقایق سیاسی و اجتماعی را نیز در بر می‌گیرند. برای صدور مجوز این اشعار بارها اقدام کردم و قصد داشتم آن‌ها را در قالب کتاب به چاپ برسانم اما متأسفانه شرایط صدور مجوز به شکلی بود که باعث شد از این مسأله صرف نظر کنم و تصمیم به انتشار آن‌ها در صفحه اینستاگرامم گرفتم.

پورکیان خاطرنشان کرد: انتشار مجموعه شعرهای «دردنامه» برای من از سینما هم مهم‌تر بود، این اشعار را به نام خودم ثبت کرده‌ام اما هیچ‌گاه موفق به کسب مجوز برای آن‌ها نشدم؛ بسیاری از دوستان نیز به من پیشنهاد دادند که اگر می‌خواهم بدون اینکه به این اشعار لطمه‌ای وارد شود آن‌ها را منتشر کنم، بهتر است به گرفتن مجوز اهمیت ندهم؛ بنابراین تصمیم گرفتن آن‌ها را در فضای مجازی منتشر کنم و فکر می‌کنم امروز تصمیم درستی برای انتشار آن‌ها گرفتم.

کارگردان سریال «ممنوعه» درباره عنوان «دردنامه» برای اشعار خود، گفت: فضای این شعرها تلخ است ولی ناامیدکننده نیست. این اشعار به دنبال حقیقت می‌گردند و سعی داشتم تقابلی بین واقعیت و حقیقت در آن‌ها حس شود، درگیری بین حق و حق‌تر که به نظرم برای هر مخاطب می‌تواند موضوع مهمی باشد. در مجموعه‌ شعرهای «دردنامه» با اشعار جسورانه‌ای روبرو هستیم که موضوعات سیاسی و اجتماعی را نیز دنبال می‌کنند اما در ابتدا برای انتشار آن‌ها از اشعار عاشقانه شروع کرده‌ام که مخاطبان می‌توانند این شعرها را در صفحه اینستاگرامم بخوانند.

او در پایان گفت: قطعاً در آینده مجموعه شعرهای «دردنامه» در قالب کتاب مجازی به صورت قانونی منتشر خواهند شد.

گفتنی است امیر پورکیان پیش‌تر فیلم‌های سینمایی «خنده‌های آتوسا» و «دریا و ماهی پرنده» را به عنوان تهیه‌کننده ساخته است و سریال «ممنوعه» نیز به کارگردانی او در شبکه نمایش خانگی پخش شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: