محسن کیایی بازیگر و نویسنده سریال «هم‌گناه» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: نوشتن فیلمنامه کار بسیار سختی است، معمولاً از این کار فرار می‌کنم ولی نوشتن می‌تواند بسیار کمک کند و نویسنده که خود شخصیت را طراحی کرده راحت‌تر می‌تواند جزئیات آن را درک کرده و اگر توان بازیگری داشته باشد بهتر نقشی که نوشته را ایفا کند.

کیایی درباره حواشی موجود در شبکه نمایش خانگی گفت: خیلی‌ها معتقد هستند که سریال‌های شبکه نمایش خانگی متعلق به قشر مرفه است یا فقط به مسائل آن‌ها می‌پردازد اما من درباره سریال «هم‌گناه» صحبت می‌کنم و می‌بینید که در این سریال اینگونه نیست. ما اگر قصه یک خانواده پولدار را در این سریال روایت می‌کنیم و به تصویر می‌کشیم با خانواده‌ای اصیل روبرو هستیم که نسبتی با خانواده‌های اصطلاحاً لاکچری ندارد.

او افزود: تلاش من به عنوان فیلمنامه‌نویس در سریال «هم‌گناه» ارائه تصویری درست از جامعه و بیان مسائل مهم اجتماعی است و قطعاً یکی از شرط‌های بهتر شدن اثر و برقراری ارتباط با مخاطب در آثار اجتماعی همین نکته است. خوشبختانه تا امروز شاهد استقبال خوبی از سریال «هم‌گناه» بودیم و در آینده نیز به نظر من استقبال بیشتری صورت می‌گیرد و این نشان می‌دهد که مردم نشانی از جامعه خود را در این سریال دیده‌اند.

بازیگر فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: رد خون» درباره سانسور در سریال «هم‌گناه» گفت: در شبکه نمایش خانگی نیز شاهد سانسور و ممیزی هستیم اما قطعاً میزان این سانسور در قیاس با تلویزیون بسیار کمتر است. در بخش‌هایی از این سریال ممیزی‌هایی اتفاق افتاد اما این ممیزی‌ها آسیب چندانی به کلیت اثر نزده و تقریباً هیچ مخاطبی متوجه سانسور در این سریال نخواهد شد.

این فیلمنامه‌نویس در ادامه درباره ادامه سریال «هم‌گناه» اظهار داشت: قصه‌های سریال «هم‌گناه» در فصل دوم به پایان می‌رسد و شخصیت‌ها به سرانجامی مشخص می‌رسند اما از آنجا که موضوعات مطرح شده در این سریال گسترده است و پتانسیل بسط دادن اتفاقات یا شکل‌گیری اتفاقات جدید در آن وجود دارد ممکن است در صورت استقبال بیشتر و صلاح‌دید تیم تولید فصل سوم «هم‌گناه» نیز ساخته می‌شود.

کیایی در پایان تأکید کرد:  مخاطبان «هم‌گناه» مطمئن باشند که تحت هیچ شرایطی سریال بدون پایان‌بندی مشخص به اتمام نمی‌رسد و همه قصه‌ها پایان مشخص و شخصیت‌ها سرانجامی خواهند داشت. برای ساخت فصل سوم نیز همانطور که تأکید کردم قصه‌ای نیمه‌کاره نمی‌ماند ولی به شکلی این سریال به پایان می‌رسد که احتمال تولید آن در فصل سوم نیز وجود دارد اما از آنجا که هنوز ساخت آن به قطعیت نرسیده نگارش فصل سوم این سریال را آغاز نکرده‌ایم./2

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: