سپهر پهلوانی، مدیر پردیس سینمایی ارگ، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: وقتی فعالیت همه صنف‌های مختلف در کشور به شرایط عادی بازگشته و می‌بینیم تقریباً همه مشاغلی که به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده بودند مشغول فعالیت خود هستند بسته بودن سینماها غیرمنطقی است. اگر در شرایطی بودیم که مشاغل مختلف نیز فعالیتشان متوقف بود، قطعاً به شخصه با باز شدن سینماها مخالف بودم.

پهلوانی درباره استقبال مردم از فیلم‌های سینمایی در روزهای ابتدایی بازگشایی سینماها گفت: مردم غیر قابل پیش‌بینی هستند و می‌بینیم علی‌رغم خطری که وجود دارد در نقاط مختلف شهر مردم به راحتی تردد می‌کنند و حتی برای کارهای شاید غیر ضروری نیز به مکان‌های شلوغ می‌روند. به همین دلیل نمی‌‌توان گفت که مردم به خاطر ترس از کرونا به سینماها نخواهند رفت.

او افزود: به‌طور قطع ممکن است هفته‌های اول تعداد مخاطبان فیلم‌های سینمایی بسیار اندک باشد اما در نهایت در هفته‌های بعد 50 درصدی که از ظرفیت سالن‌ها تعیین شده پر می‌شود. سینماداران نیز موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند تا ترسی که برای برخی مخاطبان وجود دارد از بین برود و همه با خیال راحت در سینماها فیلم ببینند اما برخی کارها را واقعاً نمی‌توان انجام داد، به عنوان مثال مسئول سالن سینما نمی‌تواند به شخصی که در سالن سرفه می‌کند تذکر دهد که از سالن خارج شود.

مدیر پردیس سینمایی راگا در ادامه اظهار داشت: زمانی که درجه‌بندی سنی فیلم‌های سینمایی با جدیت مطرح شد بسیاری از خانواده‌ها با وجود اینکه از درجه‌بندی‌ها مطلع بودند به آن توجهی نمی‌کردند و همین وضعیت نیز درباره خطرات کرونا وجود دارد. قطعاً خانواده‌هایی هستند که رعایت نکات بهداشتی را چندان جدی نگرفته و برای دیدن فیلم به سینما بروند. در این بین پردیس‌های سینمایی که امکانات مختلف دارند با تعطیلی سینماها کمتر ضرر کرده‌اند اما سینماهایی که از امکانات دیگر برخوردار نیستند در این مدت هیچ درآمدی نداشته و شرایط بسیاری بدی دارند.

پهلوانی در پایان گفت: بازگشایی سینماها با 50 درصد ظرفیت قطعاً برای سینماداران به صرفه نیست و همه سینماها به نوعی به حمایت‌های سازمان سینمایی احتیاج دارند. تا امروز وعده‌هایی داده شده که چندان این وعده‌ها عملی نشده و متأسفانه فعلاً خبری از وام‌هایی که وعده داده شده نیست. بازگشایی سینماها با 50 درصد ظرفیت قطعاً با ضررهای مالی بسیاری همراه است اما بدون شک باز بودن سینماها خیلی بهتر از بسته بودنشان است./2

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: