به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ،مجتبی احمدی تهیه کننده و کارگردان این برنامه تلویزیونی می گوید:به مناسبت روز دختر به سراغ دختران کار رفته ایم و چالش‌های کار کودکان به خصوص دختران را مورد بررسی قرار دادیم اگرچه کار کودکان با هر جنسیتی با چالش‌ها و مخاطرات بسیاری همراه است و محدودیت‌ها و ممنوعیت ‌های بسیاری از سوی قانون و قواعد داخلی و خارجی در این باره وجود دارد اما نمی‌توان نادیده گرفت که در سطح شهر روزانه با حضور پررنگ و دلگیر کننده کودکانی مواجه هستیم که بر معابر و... مشغول کار هستند و نیازمند رسیدگی، توجه و ساماندهی از سوی ارگان‌های مرتبط با این موضوع می‌باشند.

احمدی افزود: با توجه به اینکه نمایش چهره این کودکان ممنوعیت دارد سعی بر این داشته ایم که از بازیگران کودک برای خوانش داستان زندگی این بچه‌ها استفاده کنیم و در بخشی از این برنامه به سراغ دختران گل فروش مسیر بهشت زهرا  و جاده صالح آباد رفته‌ایم. خطرات حضور آنها در کنار معابر و  اتوبان‌ها را بررسی کرده‌ایم. در این برنامه تلویزیونی سعی بر این داریم که با نمایش وضعیت زندگی کودکان کار، معیشت آنها، بهداشت، شرایط خانواده و فاصله گرفتن آنها از زندگی عادی و تحصیلات ضمن مطالبه‌گری از ارگان‌ها از مردم نیز دعوت کنیم تا در کنار برنامه شکلات تلخ با شیوه‌های مختلف کمک حال این گروه سنی فعال بر سر چهاراه‌ها و خیابان‌ها باشد.

مهدیسا سادات بلاغی مبین ،ایلیا احمدی ، نگین جعفری ،مبینا سادات محسنی ، نگار احمدی، فاطمه برومند و...بازیگزان کودک این قسمت از برنامه شکلات تلخ هستند .

شکلات تلخ با موضوع آسیب های اجتماعی شنبه و سه شنبه ساعت۱۳/۳۰ و در روز های یکشنبه و چهارشنبه حوالی ۳۰ دقیقه بامداد از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما روی آنتن می رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: