به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ، برنامه «اسلام دات کام» در هر قسمت به موضوعات اساسی دین اسلام می پردازد و این بار شخصیت حضرت مریم در قرآن را مورد بررسی قرار داده است. آموزه های اسلامی، با تأکید بر لزوم حفظ جایگاه انبیاء راستین امت های گذشته و مؤمنان به ادیان آسمانی پیش از اسلام، همواره از شخصیت های برجسته آن آیین ها ، به بزرگی و اکرام یاد می کند و کتاب آسمانی مسلمانان یعنی قرآن نیز از پیروان خود می خواهد که با تصدیق آن انبیاء و مؤمنان گذشته، آنها را به دیده احترام بنگرند.

در این برنامه عنوان می شود که یکی از مهم ترین شخصیت های مورد تکریم و احترام مسلمانان، حضرت مریم، مادر عیسی است. نام آن بانوی بزرگ 34 مرتبه در قرآن آمده و نوزدهمین سوره قرآن مجید نیز به نام ایشان بوده و بخش هایی از مهم ترین مقاطع حیات شان را بیان می کند. در قرآن مجید به عنوان کتاب مقدس مسلمانان از حجاب و پوشش و عفت آن بانو سخن به میان آمده تا برای زنان مسلمان الهام بخش و الگو باشد. علاوه بر آن قرآن، آن حضرت را الگویی برای تمامی مسلمانان اعم از زن و مرد نیز معرفی می کند. مطیع خداوند بودن و برخورداری از رزق مستقیم الهی نیز یکی دیگر از اوصاف آن بانو در قرآن است.

از ویژگی های مهم حضرت مریم که در قرآن به آنها اشاره شده جایگاه ایشان به عنوان مادر حضرت عیسی است. در این کتاب به برگزیده و پاک و مطهر بودن حضرت مریم و برتری او بر تمامی زنان جهان در عصر خود  به عنوان مقدمه ای برای کسب مرتبه به دنیا آوردن حضرت عیسی اشاره می شود .

«اسلام دات کام» به تهیه کنندگی روح ا... محقق و با اجرای سهیل اسعد چهارشنبه ساعت 19:30 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه هیسپان‎تی‎وی پخش می شود و پنجشنبه ساعت 20:30 و جمعه ساعات 04:30، 10:30 بازپخش خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: