به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، آیین تشییع پیکر زنده یاد سیروس گرجستانی صبح امروز شنبه ۱۴ تیرماه با حضور هنرمندان کشور برگزار شد.

این مراسم ساعت ۱۰:۳۰ صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) آغاز شد و مدیران و هنرمندان نیز در این مراسم حضور داشتند.

فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون از طرف خانواده این هنرمند از حاضرانی که در شرایط شیوع ویروس کرونا به این برنامه آمده بودند، قدردانی کرد و گفت: فکر نمی‌کردم روزی در این شرایط قرار بگیرم، بالای سر آقای گرجستانی بایستم و درباره ایشان صحبت کنم. سیاوش عزیز پسر استاد از من خواستند صحبت کنم. دلیلش شاید این باشد که از دوستان خانوادگی ایشان هستیم من در آخرین نقش‌آفرینی استاد نیز افتخار همکاری با او را دارم و سعادت داشتم که از او در کار و اخلاق بسیار آموختم.

او افزود: سیروس گرجستانی عاشق خانواده‌اش بود. روزی نبود که پشت صحنه صحبتی کنیم و ایشان صحبت‌مان را بهانه وصل به خانوده‌اش نکند و از عشقش به همسر و فرزندانش نگوید. چهل روز با ایشان  همکاری داشتم و هر جا که بودیم، مورد استقبال قرار می‌گرفتند، در دل مردم جای داشتند و باید رابطه ایشان را با مردم تماشا می‌کردیم.

گودرزی در پایان با اشاره به شرایط خاصی که شیوع ویروس کرونا برای تشییع پیکر سیروس گرجستانی به وجود آورده از مردمی که در این مراسم حاضر شده‌اند تشکر کرد و آرزو کرد که روح سیروس گرجستانی شاد باشد.

ابوالفضل پورعرب نیز طی سخنانی با اشاره به رفاقتش با سیروس گرجستانی گفت: سیروس گرجستانی تمام عمر تاوان داد برای دیدن لبخند شما. با شما گریست و با شما خندید.

فاطمه معتمد آریا رییس انجمن بازیگران سینمای ایران که به دلیل مشغله کاری نتوانسته بود در برنامه حاضر شود، پیامی داد که کامران ملکی مجری برنامه آن را خواند.

متن پیام فاطمه معتمدآریا بازیگر سینما و تلویزیون به شرح زیر است:

«با قلبی آکنده از اندوه و دیدگان اشکبار بازیگر و هنرمندی را زبدرقه می‌کنیم که نام نیکش پشتوانه و اعتبار حرفه و هنر بازیگری است. بازیگر بی بدیلی که سر زندگی و مهر پدرانه‌اش  او را نه تنها در میان همکاران که در دل تماشاگرانش نیز چهرهای دوست داشتنی ساخته بود. روزگار غریبی  است که نمی‌توانیم گرد هم آییم و غم از دست دادن عزیزانمان را با یکدیگر تقسیم کنیم امروز بزرگ مرد این حرفه سیروس  گرجستانی  را غریبان به خاک می‌سپاریم ،آن گونه که هزاران هم وطن ما در خلوت با عزیزانشان برای همیشه وداع می‌کنند . اما نام او ، نیک سرشت نیک رفتار،تا ابد در تاریخ این سرزمین و میان مردمانش خواهد ماند. ضمن تسلیت به بازماندگان محترم ایشان  و مردم هنر دوست ایران  آرزوی فرا رسیدن روزهای روشن،در فضای تاریک و غم زده جهان امروز را دارم روزهایی که بتوانیم در غم و شادی کنار هم و با عزیزانمان باشیم.»

زنده یاد سیروس گرجستانی هنرمند مطرح کشور روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه بر اثر سکته قلبی و در ۷۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.

فعالیت حرفه‌ای خود را از تئاتر آغاز کرد و نمایش‌های مختلفی را به صحنه برد که از جمله آنها می‌توان به نمایش «معرکه در معرکه» اثر داوود میرباقری اشاره کرد. وی همچنین در سال‌های اخیر در سریال‌های مختلف طنز حضور داشته است که از جمله آنها می‌توان به «متهم گریخت» به کارگردانی رضا عطاران، «گاوصندوق» ساخته مازیار میری و «زن بابا» ساخته سعید آقاخانی اشاره کرد.

پیکر سیروس گرجستانی با حضور ابوالفضل پورعرب، افسانه بایگان، فاطمه گودرزی و… در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: