به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، شب گذشته لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر مهمان برنامه پشت‌صحنه رادیو تهران بود.

وی در گفتگو با مصطفی امامی درباره آشنایی‌اش با استاد مرحوم خسرو سینایی گفت: ۶۲،۶۳ سال پیش در وین، هر دو در آکادمی موسیقی، تجسمی و هنر بودیم. او در قسمت سینما بود و من در قسمت موسیقی بودم. آشنایی ما از آن‌جا شروع شد. مخصوصا اینکه او علاقه بسیار زیادی به موسیقی داشت. آکاردئون هم خیلی فوق‌العاده و حرفه‌ای می‌نواخت و به موسیقی کلاسیک علاقمند بود. دوستی ما هم به همین خاطر همیشه پا برجا ماند. اولین باری که یکدیگر را پس از تحصیل در ایران دیدیم، دعوت کرد که موسیقی اولین فیلمش را من بنویسم.

وی افزود: دوستی ما و همکاری ما همین طور ادامه داشت تا چند سال پیش که در آخرین فیلمی که ساختند از موسیقی من استفاده شد. دوستی ما خیلی قدیمی است. خانواده او نیز هنرمند است.

چکناواریان عنوان کرد: وقتی کسی با وجدان، هنر و فرهنگ خودش زندگی کند، به مال دیگری حسادت نکند، زندگی خودش را انجام دهد، وفادار به هنر و خدایی که او را آفریده باشد، خیلی مهم است. خیلی مهم است که انسان بتواند به دیگران کمک کند و داشته‌هایش را تقسیم کند. سینایی استاد خوبی بود و معلوماتش را با شاگردانش تقسیم می‌کرد. آنچه که یاد گرفته بود را یاد می‌داد. وقتی آنچه خداوند به تو داده را برای همه می‌دانی، آن وقت نام نیک از تو می‌ماند. نام نیک خیلی مهم است.

«پشت صحنه» برنامه ای است که یک هفته در‌میان به صورت زنده به تهیه کنندگی امیرحسین ثقفی، با اجرای مصطفی امامی روی آنتن رادیو تهران می‌رود. علاقمندان می‌توانند این برنامه را، این هفته تا چهارشنبه، هر شب ساعت ۲۱ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز به مدت یک ساعت بشنوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: