به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا،  اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران با اشاره به افزایش قیمت ملزومات کشاورزی و نگرانی این قشر از جامعه اظهار کرد: به دلیل اهمیت نگرانی کشاورزان عزیز در جامعه ما پیگیر این موضوع هستیم.

او ادامه داد: برای مثال سوپر فسفات نوعی کود شیمایی است که  از۶۶ هزار تومان به ۴۲۳ هزار تومان  و  آمینیوم فسفات از ۱۴۰ به۴۹۶ تومان  تغییر قیمت داشته است و در بخش سموم کشاورزی، ماشین آلات و... هم با افزایش قیمت۳۵ الی ۴۰ درصدی مئواجه بودیم.

نماینده مردم مغان تصریح کرد: در حال حاضر بحث گازوئیل  هم دولت باید پیگیری  و آن را ساماندهی کند زیرا اکثر کشاورزان از این وضعیت ناراضی هستند و افزایش قیمت بذر، سموم و کود و گازوئیل به کشاو.زران آسیب می رساند 

اسماعیلی با اشاره به توئیت انتشاریافته خود مبنی بر افزایش ملزومات کشاورزی گفت:  هدف از توییت بنده  این بود که برای دولت کمک حالی باشد البته ما از وزیر جهاد کشاورزی هم پاسخ می خواهیم.

او بیان کرد:  دلال بازی ها و عدم نظارت ها ما را آزار می دهد، اگر به  فریاد  کشاورزان نرسیم با رکود در بخش کشاورزی مجوا می شویم؛ بنده و همکارانم به صورت جدی در حال پیگیری مشکلات کشاورزان هستیم البته  تمام این پیگیری ها در راستای تعامل با دولت است.

«سلام صبح بخیر »رادیو ایران به تهیه کنندگی آرمان ستوده و گویندگی سعید توکلی از رادیو ایران پخش می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: