علی ژکان، نویسنده و کارگردان سینما، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اظهار داشت: شبکه نمایش خانگی روند طبیعی خود را طی می‌کرد و به خوبی داشت در مسیر جلب نظر مخاطب پیشروی می‌کند و تکنولوژی نیز در این مسیر به شبکه نمایش خانگی کمک بسیاری کرد و در این اواخر شاهد رشد و بالندگی VOD در کشورمان بودیم که به نوعی اشتغال برای قشری از سینماگران به وجود آورده بود و مردم را با هنر تصویر آشتی داده بود و به نوعی به نیازهای روز مخاطب پاسخ می‌داد.

ژکان تصریح کرد: اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که ناگهان به این نتیجه رسیدند که این رسانه باید از صداوسیما مجوز بگیرد و حاشیه‌سازی عجیبی ایجاد شد که امروز تولیدات کاملاً متوقف شده و همه منتظر هستند ببینند نتیجه این اختلاف چه می‌شود و یک سردرگمی عجیب در عرصه سریال‌سازی در شبکه نمایش خانگی به وجود آمده است.

او افزود: عجیب است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این رسانه حمایت نمی‌کند و جلوی این اتفاق را که شبکه نمایش خانگی به صداوسیما سپرده شود را نمی‌گیرد. وزارت فرهنگ در برابر این اتفاق بسیار منفعل عمل کرده و تنها پس از چند ماه حاشیه‌سازی به یک مخالفت در حد بیانیه اکتفا کرده است. وزارت فرهنگ نباید منفعل باشد و باید به شکل جدی‌تری جلوی انتقال شبکه نمایش خانگی به تلویزیون را بگیرد.

این کارگردان در ادامه خاطرنشان کرد: امروز همه به دلیل این بلاتکلیفی بیکار شده‌اند و کسی به مشکل سینماگران رسیدگی نمی‌کند. در سالی که مقام معظم رهبری آن را به عنوان سال جهش تولید نامگذاری کرده رفتار صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که منجر به تعطیلی تولید در شبکه نمایش خانگی شده عجیب و غیر قابل قبول است.

ژکان در پایان تصریح کرد: صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بدانند که با این رفتار قشری از جامعه را بیکار و خانه‌نشین کرده‌اند و در نبود حمایت‌های لازم معلوم نیست این وضعیت چقدر برای این قشر قابل تحمل است. متأسفانه نهادهای مختلف اختلافاتی که با هم دارند را بدون توجه به سینماگران ادامه می‌دهند و کسانی که بیش از همه متضرر می‌شوند افرادی هستند که کار می‌کنند و تا امروز در اختلاف صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سینماگران متضرر شده و تنها امید رونق تولید در وضعیت فعلی را هم از دست داده‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: