به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در راستای پیشبرد اهداف و برنامه ها در حوزه آموزش هنر در سطح کشور، پنج هنرستان هنرهای زیبا در مهرماه جاری همزمان با آغاز سال تحصیلی در مازندران، ایلام، گلستان، قزوین و منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

هنرستان هنرهای زیبای تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیرپاترین مراکز آموزش هنر کشور هستند و در هنرستان ها رشته های موسیقی، نمایش، نقاشی، گرافیک، سینما، پویانمایی و صنایع دستی، آموزش داده می­شود و راهیابی به این واحدها، علاوه بر احراز شرایط عمومی، مستلزم موفقیت در آزمون ورودی است.

هدف از تاسیس  این هنرستان  ها، تربیت هنرجویان مستعد و خلاق هنری برای ترویج هنرهای ملی، بومی و آموزش صحیح و آکادمیک هنرهای مدرن منطبق با اهداف و سیاست‌های کلی کشور، همچنین میسر کردن حق دسترسی عادلانه افراد به فراگیری هنر، پرورش هنرمندان کارآمد و نخبه در سراسر کشور است.

با توجه به افزایش علاقه مندان رشته های هنری و متقاضیان تحصیل در هنرستان‌های هنرهای زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمار هنرجویان هنرستان ها به تعداد پنج هزار و  ۴۸۵ نفر در سال تحصیلی ۹۹‌‌-۹۸ رسیده است و با تاسیس این هنرستان ها در استان های مازندران، ایلام، گلستان، قزوین  و منطقه آزاد قشم تعداد ۴۹ هنرستان هنرهای زیبا در سراسر کشور فعالیت دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: