به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری برنا، مستند «گِلک» (Gelak) به کارگردانی سیروس کفاش برای سیزدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو که در ۱۹ و ۲۰ سپتامبر برگزار می‌شود، انتخاب شد و در اختتامیه این جشنواره به عنوان بهترین فیلم مستند، جایزه سپنتا را کسب کرد.

این مستند پیش‌تر به فینال جشنواره pune هندوستان نیز راه پیدا کرده بود و در مسیر جشنواره ای خود جایزه بهترین فیلمبرداری را از جشنواره پونا هندوستان به دست آورد.

»گلک» قصه ای سرشار از امید است و فریاد فرو برده دخترکان هرمزی است که حاضر نیستند برای هنرشان خاک سرزمینشان را بفروشند و طعنه ای است به دست اندازان بیت المال و آب و خاک میهن که با وعده های سرخرمن به میدان کار می آیند و در قامت سارقان آن با جیب های آویزان بیرون می روند.

این مستند پیش از این به بخش مسابقه چندین جشنواره بین المللی دیگر راه پیدا کرده بود و در جشنواره بین المللی پارس موفق به دریافت تندیس خلیج فارس و دیپلم افتخار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی بهترین تدوین شده بود.

سایر عوامل این فیلم عبارتند از تهیه کننده، کارگردان و مدیر فیلمبرداری:سیروس کفاش، مدیر صدابرداری: محمد مختاری، فیلمبردار: ایمان وطن پور، گوینده متن: فرخ نعمتی، طراح صحنه و لباس: بهار رحیمی، نویسنده متن: مریم اسدزاده، تدوین و اصلاح رنگ: مجید رستگار، آهنگساز: مرتضی کریمی، صداگذاری و میکس: علی ابوالقاسمی، منشی صحنه: سمیرم کفاش، بازیگر: خدیجه درویشی، مشاور رسانه: مریم رودبارانی، دستیاران فیلمبرداری: نوید آقایی، عباس قاسمی و شهرام رنجبر، دستیار صدا: نیما مختاری، دستیار لباس: المیرا رضایی (با تشکر از ایرج عاشوری، سعید بشیری، حسن لفافیان، علی لدنی و علی مربی)، پخش کننده فیلم: سولماز اعتماد، دستیار صدا: نیما مختاری، نوید آقایی و مدیر تولید: مهدی شیردل.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: