به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این برنامه با مروری بر ظرفیت های موجود اقتصادی در ایران که باعث ایجاد امیدهای زیاد برای توسعه اقتصادی می شود به بررسی وابستگی طولانی مدت ایران به نفت و جایگاه خاص آن در بودجه سالانه کشور می پردازد.

در ادامه این برنامه ضمن واکاوی تحریم های نفتی ایران به عنوان نقطه عطف اقتصادی کشور برای رهایی از وابستگی به نفت، تاثیر این تحریم ها در تحقق اهداف توسعه اقتصادی و راه های امید ایجاد شده مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.

این برنامه همچنین با اشاره به نیاز اساسی ایران به سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در دوران تحریم نفتی، تلاش های دولت برای تسهیل روزافزون راه‌های ورود و کسب سود برای جلب مشارکت بخش خصوصی را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

افت ارزش ریال، تبعات آن و فواید آن برای صادرکنندگان کالا و خدمات، ورود و سرمایه گذاری برخی شرکت های خارجی به رغم تحریم های حداکثری علیه ایران و نقش چین در تبدیل ایران به شاهراه تجارت شرق و غرب از طریق گسترش اقتصادی موسوم به «یک کمربند یک راه» از دیگر محورهای مورد بحث در این زمینه به شمار می رود.

«ایران امروز» به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی و با اجرای لیلا فرامرزی ساعت 01:00 بامداد چهارشنبه 16 مهر از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 06:00، 13:00 و 18:00 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 08:00 و 21:00 و جمعه ساعت 17:00 روی آنتن خواهد رفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: